Avatar uživatele
Rokio

Je pravda, že neexistují hloupé otázky, ale pouze hloupé odpovědi?

Pokud existuje hloupý dotaz, můžete mi sem dát odkaz alespoň na jednou hloupou otázku, kterou najdete na internetu? Rád bych si přečetl nějakou hloupou otázku.

Předem děkuji a přeji klid a mír!

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? led, orwell, Midas před 1389 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

To, že neexistují hloupé otázky, ale pouze hloupé odpovědi, jsem si myslel celý život. Před několika lety jsem objevil Odpovědi.cz a změnil jsem názor. Existují hloupé otázky!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Není to pravda. Existují hloupé otázky zrovna tak, jako hloupé odpovědi. Dokonce existují i hloupé odpovědi na hloupé otázky.
Tak třeba: Jak hodně hloupá může být otázka, aby se ještě nedala nazvat hloupá?
Někdy se hloupé otázky kladou záměrně, aby se obecenstvo pobavilo. Jako příklad může sloužit hádanka z jedné scénky s Felixem Holzmannem: " Co to je, visí to na stěně, dělá to tik, ťak a když to spadne, rozbijou se hodiny?" A hloupá odpověď by mohla být třeba „ručník.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midas

Myslím si to. Někteří lidé jsou možná hloupí, ale jejich otázky takové být nemusí – stále hledají odpověď, navíc ta otázka odpovídá jejich úrovni vědění, takže se můžou ptát i na to, co je pro ostatní samozřejmé (a neznamená to proto, že je ta otázka hloupá, i když tak může vyznít).

To, co by se dalo považovat za hloupou otázku, je spíš ta, která je nesrozumitelně formulována = nesmyslná. Ale žádná, podle mě není hloupá – co se obsahu, významu a důvodu zeptání se, týká. No, i když o tom důvodu by se dalo polemizovat, někdo třeba i rád trolí a spamuje nebo se ptá na něco triviálního, na co zná odpověď, jen tak, aby řeč nestála. To pak ale asi není tou otázkou, ale spíš tazatelem.

Upravil/a: Midas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jestvujú!
Hlúpa otázka je tzv. „otázka podrazácka“, položená s úmyslom zosmiešniť odpovedajúceho.
Ak sa nebojíte trocha námahy, takú hlúpu otázku (nielen jednu) nájdete aj na tejto stránke.

Doplnenie odpovede na otázku „Je pravda, že neexistují hloupé otázky…“
Nie, nie je to pravda.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne, není to pravda. Někteří návštěvníci internetu (možná tě
překvapí, že i tady se najde pár uživatelů) jsou tak „talentovaní“,
že za rok položí třeba jen 5 rozumných otázek.
(Zbytek jejich otázek patří do té druhé kategorie.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co je pro někoho hloupý dotaz, pro druhého zajímavým. Odpovědi jsou velmi často odrazem úrovně otázky. Ne vždy, pak to ukazuje ovšem charakter toho člověka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FlAsh_7

Všechno je relativní. Co je pro někoho hloupé, pro druhého být nemusí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pokud nemáš v daném okamžiku všechny informace, může být jakýkoli tvůj dotaz brán jakou hloupý. Například manželka tvrdila, že ušetřila peníze za vodu a topení a já se zeptal kde a jak. Podle ní to byla hloupá otázka, to bylo nejmírnější slovo, které použila. Takže někdy dotaz může dotyčného vyvést z míry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vojta24

Existují hloupé otázky. Rokio ty sám si se postaral o to, aby všichni uživatelé serveru měli názorný důkaz toho že existují i velmi hloupé otázky, sám je sem pravidelně vkládáš. Čest a sílu!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek