Meggie2

Je pravda, že jsou typy lidí, kteří se nikdy nenaučí podnikat, orientovat se v daních atd.?

Je pravda, že jsou typy lidí, co se nikdy nenaučí podnikat, chodit v daních atd.?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro toho, kdo se rozhodne pro samostatnou činnost, je orientace v základních předpisech základem, který se musí naučit. Není to nic obtížného. Kdo by toho nebyl schopný, neměl by podnikat a měl by zůstat v zaměstnání.
Otázkou je, proč se takovéto velice důležité informace pro praktický život neučí na základní škole náhradou za historické, bezúčelné zhovadilosti vesměs pro život nepotřebné.

Další odpovědi
Drap

Ano je to pravda

MichaelOffic

Upřímně jsem ekonomii a ekonomice nikdy nerozuměl a ani nebudu – učebnice která vysvětluje jeden pojem jen dalším pojmem, další pojem pak zase dalším pojmem donekonečna místo bohaté věty co vlastně ta věc znamená člověka nenaučí nic. I když historie je suchá ve výuce, aspoň se člověk něco dozví a není za hlupáka když mu nikdo nedokáže vysvětlit větou co ten a takový pojem znamená větou místo dalšího pojmu..

Pepa25

Nedokážu posoudit, sám maje příslušné vzdělání i praxi. Obory jako daně, účetnictví a právo jsou kvůli stálým změnám obtížné, i pro znalé je obvyklé používat služby profesionálů, ale základní povědomí o principech by člověk, kterých chce podnikat, mít měl. A také se dá předkládát, že pro někoho to může být příliš složité, takže pak nastoupí známé Komenského „nedostatek nadání či úsudku nechť nahrazuje píle“ a takový člověk holt bude muset víc být v kontaktu se svým účetním, ať mu průběžně pomáhá …

NoFear

Jsou, ti kteří o to skutečně nestojí, i když se tím zabývají. Nemají trpělivost ani odhodlání se to naučit. A přitom to ani není těžké.
Ale předpoklady a možnost naučit se to, má zcela každý. Zbytek jsou pouhé výmluvy.
Znal jsem živnostníky i majitele malých podniků, kteří to vzdali (a to ani nebyla krize – což by taky byla jen výmluva). Stále mluvili o tom, co všechno neudělají, co udělat chtějí,.. pak si jen stěžovali, že to je těžké, tamtomu a onomu nerozumí, tohle se nedá zvládnout.. Ale popravdě nikdy nedělali nic proto, aby se to vůbec neučili. Raději si na to jen stěžovali. Po nějkaých učebnicích/zákonech ani nesáhli, problematikou se vůbec nezajímali a řešení nebo pomoc nehledali. Takže tihle lidé se to opravdu naučit nemohou, ale ne proto, že by toho nebyli schopni, ale proto, že prostě nechtějí.

Chodit v daních se nemusí naučit taky zločinci-podvodníci. Mají totiž vlastní výklad daní. :D

led

Ano, aj my sme tu medzi vami, znalcami podnikania a zdaňovania. A je nás stále viac a viac… a pribúdajú ďalší a ďalší, vďaka neustále meniacim sa podmienkam podnikania a zdaňovania.
Ale malá otázkapre vás:
Ak by sa všetci vyznali v podnikaní a chodenia v daniach (ja naivná, som si doteraz myslela, že dane nie sú prvkom oblečenia) a podnikali, kto by potom pracoval?

da ny

Také jsou typy lidí, kteří se o to nechtějí zajímat. Nebaví je to.
Nechtějí se zabývat účetnictvím, nechtějí být šéfem, manažerem.
Chtějí odejít z práce s čistou hlavou (argumenty i některých lékařů). ;D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Nechápu, jak je možné, že někdo nerozumí základům podnikání, naší daňové soustavy apod… Vždyť administrativa se v ČR (a kdysi ČSR) zjednodušuje a státní aparát zeštíhluje už 20 let…

Ametyst

Když vidím, jak se historie přepisuje a překrucuje, je mi nanic. 1000× opisovaná, každy si něco přidal nebo ubral. Třeba 2.světová válka: 20 milionů mrtvých se zredukovalo na 6 milionů židů. Hlavně se operuje slovem “nacismus” a vyhýbá se faktu, že to byli Němci. Dnešní demolování soch a ideologické gumování historie bílého muže je svinstvo.

Pepa25

Obávám se, že manipulování (nejen historie) tu předvádíte hlavně vy … anitsemitismus, white supremacy – to jsou skutečné problémy současného světa.

autacek

@Ametyst pravdu máš!

elkon

Kdo nezná historii a nemá všeobecné znalosti, je většinou primitiv.

NoFear

Souhlasím s Hlada, až na ty historiké – bezúčelové zhovadilosti. Souhlasím i s tím, že ve škole se probírají nepotřebné nesmysly, pro život k ničemu. Ale zrovna historii/dějepis z toho všeho jako příklad…? Bez historie nemáme budoucnost, nepoučíme se, nedáme si věco do souvislostí (i s jinými obory, které bez toho nepoznáme kompletně). A vůbec historie souvisí s každým jiným oborem (vše bylo vynalezeno/ob­jeveno/učiněno v historii). Slovy Edmunda Burkeho, Ti, kteří neznají historii, jsou odsouzeni ji opakovat.
Historie v sobě zahrnuje všechny ostatní vědy a pokrok. Nelze se zabývat a poznat ani politologii, právo, ekonomii nebo filozofii bez zabývání se jejich minulosti. Každá nauka má svou historii a svůj vývoj. Je to celý proces. A pro pochopení je to nutné. Čistá uplácaná teorie (z učebnic) je k ničemu. A ti, kteří ty učebnice psali, vycházeli z historie (toho oboru – vývoje, osobností a jejich myšlenek) nebo z teorií (z jiných učebnic… což je ovšem chyba).
Dějepis je také studium toho, co bylo vytvořeno (a tam patří všechno).
Jaká historie – lidstva, politická, společenská, právnická, historie fyziky, chemie, válek,..?

I když celý systém, jak se ve škole vyučuje je neefektivní. Což se vztahuje i na to, jakým způsobem se učí dějepis. Suché vyučování pouhých letopočtů/dat v časové ose je taky docela neefektivní a navíc nudné.

Hlada

Nemám na mysli dějepis, ale zastaralou skladbu učiva, která neodpovídá potřebám současného života, jako je např. zmíněná neznalost pravidel podnikání.

NoFear

To samozřejmě souhlasím.
:) (: