kazmanovicz

Je pravda, že Čína používá kvantový superpočítač Jiuzhang, který je 100 bilionkrát rychlejší než superpočítač od Googlu?

Prý se údajně celý svět pomalu připravuje na postquantum stav…

Odpovědi
zjentek

Kdo ví? Kdo pravdu zná?

Nostradamus, předpověď pro rok 2021: „Po velkém problému pro lidstvo, větší jest připraven.“

Lgee

Kecy. Nějaky zdroj?

hapiky

Tak to je opravdu otázka pro uživatele Odpovědi.cz. Není to vtip z Čínského silvestra?
Jestli ho používá, tak je otázka jestli ho sama vyrobila, nebo ho dostala pod stromek od Mimoňů :)

Dochy

Kecy.
To hlavní: Kvantové počítače se nedají porovnávat s klasickými, protože pracují zcela jinak a určeny jsou pro naprosto rozdílné úlohy. To se rovnou můžeš ptát zda je inteligentnější plamínek svíčky nebo voda v potoce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kazmanovicz

@zjentek Baba Vanga pro rok 2021 „Silný drak převezme lidstvo.“

kazmanovicz

@Lgee https://www.sci­encenews.org/ar­ticle/new-light-based-quantum-computer-jiuzhang-supremacy