Lgee

Je pravda, že čím větší moc člověk má, tím je těžší ji udržet?

Čím větší například zemi někdo ovládá, tím je složitějši to udržet? Například Severní Korea a Kim cong un, pokud by byla jeho země třeba 5× větší už by byl dávno třeba „bezmocný?“ prostě je to tak že čím větší moc tak tím obtížnější je to udržet? Precijen to je komunismus a ten má ještě více starosti a problémů než stát klasicky, Pro Kima by to znamenalo vice atentátů, vice pokusů o puč, obtížnější zemi udržet celkově (vice obyvatel, větší korupce atp.) nerozumím tomu dávám jen příklady.

--
Je pravda ze čím větší moc člověk má tím je těžší ji udržet?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nelze posoudit

A odkdy se moc poměřuje plošnými měrami? ;) :D :D Každopádně platí, že čím větší moc, tím více je zájemců o ni (a schopnějších, resp. nebezpečnějších), ergo proto je třeba si ji dobře hlídat. ;) :D

Vkládej jako únikovou možnost do anket spíš „Jiná odpověď“, protože třeba tohle LZE posoudit. :)

Další odpovědi
annas

Nelze posoudit

Opět špatně zvolená anketa. Co považuje za velkou či větší moc?: Podle území, podle počtu lidí, podle státního zřízení atd.

„Žádná moc nesmí platit nad zákony“ . Cicero

https://azcita­ty.cz/marcus-tullius-cicero/12049/

Který vládce nedodržuje zákony, může o moc snadno přijít. Může chtít dělat cokoliv, ale nemůže, třeba kvůli tomu, že jako neomezený vládce má proti sobě odpůrce. Platí všeho do času.

Někdy vládce volí to, co je pro něho snadné, ale není správné., tedy dopouští se omylů.

Binkule

Nelze posoudit

metro

Ano