mandat

Je pravda, že Chorvati za druhé světové války páchali větší zvěrstva než Němci?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud se na to zeptáš nějakého Srba, dostaneš asi kladnou odpověď. Pokud se budeš ptát Chorvata, určitě odpoví, že to není pravda.

Další odpovědi
Yavin

Říká se, že v chorvatských koncentračních táborech panovaly ještě horší podmínky než v těch německých. Když prý jednou přijela do takového tábora „inspekce“ z Německa, hlásila prý pak do Berlína, že tam panují otřesné podmínky. To svědčí o tom, že někteří Chorvaté určitě byli velice krutí. Ale celkově pravděpodobně Chorvaté větší zvěrstva než Němci nepáchali.

mosoj

Všude se najde svině i bez fašistů. U nás by se také něco našlo.

Kelt

Každá ideologie spojená s nacionalismem pokud je dohnána do extrémů bude nepřítele ničit. Nepřítel může být každý, kdo má jiný názor, víru, národnosti, barvu pleti. Obecně národy, které vyznávají islám, mají horší způsoby než křesťané. A Chorvati jsou muslimové. Samozřejmě, že křesťanské upalování čarodějnic a jiné praktiky jiných národů se od daných praktik neliší. Každý národ, měl asi normu, kam zajít. A srovnávat napichování na kůl, stahování kůže, nehtů, lámání v kole, vybírání střev, házení mezi zvířata, hmyz. nenechat člověka spát, hladomor. pálení žhavým železem a uhlím. Co tady chcete srovnávat?

Lamalam

Kelt – jak jsi na to přišel, že Chorvati jsou muslimové?