bauerlukin

Je potenciál k růstu u všech kryptoměn?

Diky předem

Odpovědi
_Bůh_

Určitě není. Statisticky řečeno, 99 % kryptoměn nikdy nepřekoná hodnotu jednoho dolaru za kus. Jde o to, že kryptoměnu si můžeš sám vytvořit na počítači doma, jde o pár řádků kódu.

Pokud se budeme bavit o kryptu s nějakou relevancí, tak Bitcoin určitě poroste na ceně, je to v zásadě statistická jistota. Až příliš faktorů podporuje jeho růst. Pamatuju si, když jsem ho nakupoval za 7 tisíc Kč. Dnes stojí téměř 1 milion Kč. Stále považuji za vhodné jej nakupovat, na ty 2 miliony Kč se dostane.

Ethereum má lepší kód než BTC, proto na ethereum blockchainu stojí řada projektů, zejména rozvíjející se trh s NFT + web3 projekty. Ethereum je dnes extrémně podhodnoceno, je to můj tip na investici č. 1.

Zajímavé je také Monero, od února + 400 %. U altcoinů (=jiných kryptoměn než je Bitcoin) lze mít profit i + 400 % za den (viz https://coinmar­ketcap.com/cs/ ) ale člověk tomu musí rozumět a správně to vychytat.

Obecně vzato, pokud člověk nechce prodělat, tak je dobré sledovat obry, tj. do kterého krypta investují americké hedge fondy. Zpravidla je nejlepší investovat do bitcoinu a etherea a obdobných stálic. Je to stejné jako u akcií, kdy největší akcie (Blue Chips, SP500) jsou prostě too big to fail a člověku prostě peníze vydělají. U altcoinů je možnost vyššího výnosu ale také větší riziko. Absolutní většina krypta ale skončí na propadlišti dějin, jen pár jich vyroste. Stejně tak 90 % společností s ručením omezeným v ČR skončí v prvním roce podnikání, vytáhnout se do ziskovosti zvládne pouze 10 %, a 0,001 % společností dosáhne na miliony. Statistika je neúprosná, ať už se jedná o krypto, akcie, nebo neobchodované společnosti 🙂

_Bůh_

Investuj jen peníze, u kterých ti nebude vadit, pokud o ně přijdeš.

bauerlukin

Ja ale nemam na ezhereum investucni zkušenosti vim jen to jka to bylo u Btc jakoze hodne rychle začal ztracet na hodnotě

_Bůh_

Jinak dodám, že nic z toho není investiční doporučení 👌