Respekt

Je podle vás lepší jít na 8 leté gymnázium, nebo zůstat na základní škole ?

Odpovědi
LucinkaLLL

Jít na 8 leté gymnázium! Já jsem na něj nechtěla jít za žádnou cenu, a teď toho lituji!

Katka16

jsem už tři roky na gymplu a plně mi to vyhovuje. Výhodou je, že ti při přímačkách o nic nejde (nejsi tak nervo'zní -když to neklapne, zkusíš to za 4roky) o to větší je šance na úspěch (tade aspon u mě to tak je). A když srovná učení mezi gymplem a základkou(sestra) velkej rozdíl tam neni. Naopak si myslim, že gympl je lepší na srovnání: s učivem se srovnáváte s ostatníme ve třídě si ce skoro celou primu, ale v kvartě máš rok zdarma díky přípravě na střední a přijímačkám a v kvintě právě ten rok sjednocování. JEDNOZNAČNĚ GYMPL…

Nuk nuk

Záleží na tom, jaký má člověk na té základní škole prospěch, nakolik se cítí schopný zvládnout náročnější učivo, protože to gymnazijní rozhodně není stejné jako na ZŠ a ne každý na to má nebo není ještě tolik vyzrálý, aby to zvládnul takhle brzo.
Ale to všechno by se mělo rozpoznat při přijímací zkoušce, takže určitě má smysl se přihlásit.

Také záleží, co bys rád v budoucnu dělal.

Reezo

Je třeba se zamyslet už teď jak si život představuješ. Gymnázium je dobrý, pokud pak budeš navazovat vysokou školou. Jinak pouze z gymnáziem moc neuspěješ, protože máš všeobecný zaměření jako na základní škole a chyběla by ti aspon ta základni specializace ze střední školy… Mám známé, kteří nezvládli vysokou školu a s gymples se horko těžko uplatňují na trhu práce.