Avatar uživatele
Monzenk

je podle vás Canon přehlednější než Nikon ?

Vlastním Canon 7D, ale budu přecházet na 5D MK III, vyzkoušel jsem 3 Nikony a všechny byly takové nepřehledné, kulaté a hrozně platové.. Co je podle vás přehlednější a hezčí ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Jako zarputilý Canonista jsem v pokušení odpovědět ano. Canon je přehlednější než Nikon. Bohužel, není to zcela pravda. Nikony mají oproti Canonům lépe umístěný hlavní vypínač, pěkně logicky vedle spouště, nikoliv nesmyslně na zadní straně dole. Canony nemají zadní roller. To jsou mé dvě hlavní výtky proti Canonu, ale dá se s tím žít.
Canon 5 mk III je po všech stránkách výborný foťák a určitě nebudeš litovat. Pár let jsem fotil s jeho předchůdcem 5D mark II a byl jsem „téměř“ stoprocentně spokojený. O té trojce jsem dokonce i uvažoval, ale vzhledem k tomu, že často fotím v dost extrémních podmínkách, nakonec jsem zvolil trochu vyšší model.

Nikon dělá plastové fotoaparáty pouze v amatérských řadách 3000 a 5000. Porovnávat je s Canonem 5D mark III je trochu mimo mísu.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ergonometrie foťáku je záležitostí osobmích preferencí a pocitů každého fotografa. Každému vyhovuje něco jiného, já nejdu s davem, čtyřicet let používám Pentax.

Jenom by mě zajímalo, jaké plastové Nikony jsi zkoušel. Ve stejné cenové relaci jako je Canon 5D Mark III (cca 75 000 Kč) je u Nikonu třeba D810. Nevěřím, že je plastový.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já, ani nikdo jiný s tím fotografovat nebudem. Kup si to co ti vyhovuje.

Minas: Nikonista bude říkat totéž! Komu se dá věřit, jedině sobě.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

mosoj, myslím že se ptal na to co se nám líbí více a co je přehlednější jako značka a ne to co si má koupit, ale sám fotím Canonem a je ve všech směrech lepší

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Přehlednost a krása fotoaparátu je věcí osobního vkusu každého uživatele. Znáš to, někdo má rád holky… S novým Canonem 5D Mark III přeji hodně pěkných fotek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek