FlAsh_7

Je ovoce, které roste u silnice špatné?

Co potom jeho konzumace? Myslíte si, že s postupným nástupem elektromobilů zmizí problematika ovoce u silnic?

Nejlepší odpověď
Filip84

Prý za Husáka trhali DDRoni u Interstate třešně. Chauffeur autobusu ČSAD, co dostal v práci pokutu, tak viděv je, zastavil za nimi, no a lámanou DDDeutsch jim říkal, že je Sicherheits-, no a že to je u nás Verboten, a že mají zaplatit pokutu, nebo že, pomalu, skončí v Lageru, a pak je vyhostí. DDRoni raději vysolili tu stovku, no a on jim dal ten bloček, co obdržel od SNBáků v práci.

Co si velmi matně vzpomínám, když jsem si hrál s králíkem a chodil ovcím povídat pohádky, tak byl i tehdy na té silnici velký provoz. Dneska je to nepředstavitelné: je zakázáno tam stát, a ani není kde, no a navíc už tam ani nejsou ty stromy. No, a na vedlejších cestách není ten provoz takový.

Arciť už není v bensinu běžně olovo, stejně bych byl opatrný, skrze jiné těžké kovy, které v těch plynech jsou, a ta plodina je jim vystavena mnohem víc, než normálně takhle v sadu za domem. Do toho, samozřejmě, je tam prach, a zase, bůhví, co v tom prachu je, z asfaltu, aut. Když ráno vyjíždí Tatry z betonárky, tak to je dým, jak když soudruzi v Rusku nastartují lokomotivu:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=b2CHuMSbQ6I

Dým je symbolem blahobytu („dým z továren, a houfy dětí nad pískem, tisíce věcí život rozkvétá a rozvíjí se v nás!“), ale „uzeného“ ovoce bych se vyvaroval.

Další odpovědi
Kazatel

Ne, zase tam bude prach.

elkon

Záleží jak je ta silnice frekventovaná.

Dochy

Prach je skoro všude, dřív se řešilo hlavně olovo (jakási sloučenina), které se přidávalo do benzínu a zamořovalo okolí cest. Podle mně, po opláchnutí by to mělo být v pohodě.

paul1

Člověk málokdy ví, odkud pochází ovoce nebo zelenina, i když je označeno BIO. Polétavý prach je opravdu skoro všude, někde více, někde mén2:

Zdroj: https://www.mzp­.cz/web/edice­.nsf/5BC8D18C9B­814A6EC125772E00539B7A/$­file/OVV-poletavy_prach-20100525.pdf

marci1

Umývání ovoce je cestou, jak nečistoty nejen z výfukových plynů odstranit. „Nečistoty totiž zůstávají usazené jen na povrchu ovoce. Nevstřebávají se do něj,“ upozornil. Ovoce tedy stačí důkladně umýt kartáčkem nebo slabým saponátem pod tekoucí vodou a osušit. „Tím se sníží obsah chemických látek na povrchu ovoce o osmdesát až pětadevadesát procent“. 🙂
Zdroj: https://valas­sky.denik.cz/zpra­vy_region/ovo­ce-u-silnic-neni-nezdrave20110929­.html

Ametyst

Horší než ovoce u silnice je ovoce, dovezené bůhví odkud kamionem, ve kterém dozrává. Nebo se přepravuje z dálky, a aby vydrželo a nezplesnivělo, je ošetřeno koktejlem chemikálií. Aby vůbec vyrostlo, je chemicky ošetřeno, protože se pěstuje pro zisk, tak ho musí být hodně.Na rozdíl od toho ovoce u silnic.
Ovoce se vyplatí oplachovat octem.

cappuccino

S nastupem elektromobilu zustane puda kolem silnic jeste nekolik desitek let zamorena a budeme mit uplne jine problemy! Treba takove, ze nakladak s tim ovocem nevyjede do kopce, nebo ze po ceste do cile bude muset 2× dobijet a treba nebude i kde!?

Ametyst

Marci: Také nejsem nadšená, když mi experti říkají, že nejvíc vitamínů je ve slupce. Tu si ráda oloupu.