kurec

Je otření od kopřivy tak zdravé, jak se říká?

Nejlepší odpověď
zjentek

Ja se parkrat nabity otřel držkum o kopřivy a nic moc, moc zdravy sem se necitil!

Další odpovědi
Kepler

Při kontaktu se z listů uvolňují trichomy (chloupky) s obsahem kyseliny křemičité, která způsobuje podráždění pokožky. Že by to ale bylo zdravé? Léčivé účinky má při jiných aplikacích, ve zdroji ale není zřejmé o jaké aplikace jde (pravděpodobně konzumaci):
Kopřiva se používá při nemocech kloubů, při krvácení z dásní, chudokrevnosti (anémie). Dá se také používat v kuchyni jako špenát. Kopřiva neobsahuje kyselinu šťavelovou, pro kterou je špenát při některých onemocněních a poruchách nevhodný. Nejvhodnější pro využití v kuchyni jsou mladé rostliny sbírané brzy na jaře. Dále se Kopřiva dvoudomá může používat při onemocnění bronchitidou, cukrovkou, akné, nežidech a vyrážce. Kopřiva dvoudomá též podporuje tvorbu mateřského mléka. (wiki)

Danina65

Asi jak pro koho, já si umím po dotyku kopřivy pořídit solidní alergickou reakci.

mosoj

Kopřiva je dobrá pro právě vylíhlá kuřátka. Určitě se dnes najdou lidé, kteří neví jak vypadá několikadenní kuřátko.