FlAsh_7

Je opravdu tak velký problém psát si hesla fyzicky na papír, když password managerům nedůvěřuji? Co si o tom myslíte?

Odpovědi
Pepa25

Některá hesla mám na bezpečně uloženém papíře a nevidím v tom žádný problém …

aliendrone

Jak pro koho. Pro mě třeba ano, papír můžeš ztratit, zašantročit, Rokio ti ho nenápadně šlohne, Dochy významně zvedne baseballovou pálku a ucedí "Naval!"atd. – a JAKÝ jsi byl? ;) :D

Lepší , rychlejší i pohodlnější je nosit hesla v hlavě. Tedy… pokud už nejsi totální sklerotik. Existuje velké množství mnemotechnických návodů, kterak si pamatovat i komplikovaná, těžko prolomitelná hesla. Google ví. ;) :)

pan Straka

Kdo řekl, že je to „opravdu tak velký problém“? Samozřejmě, že psát si různá hesla na papír je bezpečnější, než mít například jedno heslo pro všechny účty. Problém nastane ve chvíli, kdy ten papír ztratíš. Nepohodlné bude i zadávat heslo, které se skládá třeba ze dvaceti náhodných znaků – obzvlášť pak na mobilním zařízení. Mnoho password managerů jsou open-source. To znamená mimo jiné to, že je jejich zdrojový kód dostupný, což prakticky zamezuje ponechat si nějaká zadní vrátka ze strany programátora a zároveň je tím minimalizována chybovost v kódu.

jsemjá

Piš si hesla do poznámek na telefonu, nebo na papír.

elkon

Je to normální.

anonym

Přijde na to, kde ten papír necháváte ležet, pokud ho lepíte na nástěnku, nebo schováváte pod klávesnicí, v šanonu s nápisem MOJE HESLA nebo v peněžence, moc dobrý nápad to není. Pokud ho schováváte pečlivěji, nevidím v tom problém.