Je nutné vypínání notebooku?

Můžu notebook stále dávat pouze do režimu spánku nebo je pro něho lepší ho úplně vypnout? Díky za radu. Lída

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Kdo sledoval britský komediální seriál IT Crowd (běželo na HBO a na ČT), nemohl si nepovšimnout jejich oblíbené fráze „Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?“.

Dojde-li k tomu, že si systém natolik zapráskáme, že jeho spouštění je natolik nevýhodné, je dobrou volbou vypínání do režimu spánku (hibernace). I tak je ale prospěšné občas systém normálně vypnout, aby došlo ke znovu načtení všeho (na rozdíl od pouhého zkopírování do paměti). Já doporučuju alespoň 1× týdně.

Další odpovědi
roxy52

Já ho mám zapnutý asi tak 3 roky.

anonym

nekdy staci i jen usporny rezim, ten sice vyzaduje permanentni napajeni operacnich pameti, ale je to takrka zanedbatelne, start notebooku z usporneho rezimu je takrka okamzity…

rezim spanku kdy se obsah pameti uklada na disk a pak se z nej nacte rychleji nez by cely system nabootoval je samozrejme praktictejsi nez uplne vypnuti.

vecernice

Taky dávám jen režim spánku.