Rowena

Je nutné při nabíjení notebook vypnout?

Zdravím,
chci se zeptat, jestli je nutné při nabíjení notebook vypnout a přestat na něm pracovat. Prý se tak šetří baterie notebooku.
Díky za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Funna

ne..na šetření baterií jsou úplně jiná pravida…např. nevybít baterii až do úplné smrti, ale také ji pořád pořád nedobíjet, když má ještě 80%…ideál je buď být pořád v síti a když noťas vytáhneš ze zásuvky, zůstat na baterii až do chvíle, než si zařve, že je baterie vybitá a pak ho zase nabít bez přerušení na 100%…

Další odpovědi
briliant

Vypínat NTB při nabíjení není nutno.

Retko

Spis je to naopak, lepsi je aby notebook byl nejvice nabity a pracovat s nim kdyz se nabiji a vybijet ho co nejmene, jen kdyz fakt potrebujes…
Doplňuji:
Ikdyz s tim se moc nestresuj, dnesni baterky jsou dobre, a pokud se k ni chovas nejak normalne, tak tyhle veci neres…
Pry skodi to davat uple na minimum, ale ani to bych extra neresil)