England1522

Je norština těžký jazyk?

Odpovědi
marci1

Norština je krásný jazyk a hezky se poslouchá a opravdu není těžký, zvlášť pro lidi, kteří již zvládají němčinu a angličtinu.

http://www.ce­fonah.estranky­.cz/clanky/nor­sky-jazyk.html

jinsun

Je to jazyk germánský severní; angličtina a němčina + ještě další, patří též do skupiny germánských, ale větve západní. Tím pádem ten jazyk bude jak si podobný např. s angličtinou, viz. jako čeština(slovanský záp.) vs. ruština(slovanský, východní).

P.S. Norštinu jsem se nikdy neučil, takže pouze „filosofuju“ ;D

Kelt

Každý začátek je těžký. Když máš motivaci – práce nebo druh, družka, která tím jazykem mluví, můžeš se ho naučit. Platí, že denně 30 minut a za půl roku umíš jazyk. Když budeš mít rodilého mluvčího u sebe, bude to ještě dřív. Existuje norština pro samouky a Norky jsou celkem pěkné.