Sarrow

Je normální, že počítač s dvoujádrovým procesorem…

využívá pouze jedno jádro na více než 70% a druhé na 0% ?

Nejlepší odpověď
Orange

Záleží na konkrétních programech… Pokud je napsaný pouze pro jedno jádro, tak na druhé se nedostane. Pak také záleží, jak moderní je to procesor a co máš za OS.

Další odpovědi
anonym

Záleží jak máte výkon počítače nastavený. Já mám např. 4 jádra a když mám výkon nastaven na úsporný tak mi též funguje jen 1. Pokud mám na režim vysoký výkon tak je operace rozložena do všech jader.

Zbynas

Takové zatížení, pokud nemáš nastavený omezený výkon, způsobuje většinou vir nebo některé programy. To máš takto zatížené jádro bez jakékoliv spuštěné aplikace?

Michal Kole

taky na operačním systému, zda umí druhé jádro využít. První XP měli problémy.