Avatar uživatele
salsa verde

je normální že mi po 4 letech běžného používání umřela pračka indesit?

a co mě hlavně zajímá je tento detail: v bytě kde jsem bydlela byla stará elektroinstalace a ±tak 10× se stalo že za běhu pracího procesu vypadl proud v celém bytě. mohlo to té pračce pomoct do věčných lovišť? nevím přesně typové označení ale byla s displejem a vše se nastavovalo tlačítky.
Doplňuji:
opravářova diagnoza: odešla elektronika. (prej nějaká deska či co)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BIGFOOT před 4967 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

A co se porouchalo na té pračce.

Dlouho se nemohl prosadit u praček elektronický programátor proti mechanickému, protože elektronika více trpěla prostředím
ve kterém se nacházela a „odcházela“. To se ale dělo dřive. Dnes již určitě výrobci dokáží tuto elektroniku zabezpečit.
Je ale pravdou že se elektronické programátory nachází spíše v dražších pračkách.

Vliv výpadků el. proudu na poruchovost se vyloučit nedá. Může to vadit jak motoru tak té elektronice.

Doplněno: Tak to je ten elektronický programátor. Myslím si, že to není těmi výpadky el. proudu ale málo kvalitní elektronikou, neodolávající prostředí v pračce. Pokud bych byl omezen financemi na koupi pračky volil bych raději pračku s mechanickým programátorem.

Máme pračku Idensit s mechanickým programátorem a šlape již 12. rok, bez závady.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rybíz

Určitě není normální, aby pračka vydržela „jen“ 4 roky.Běžná výdrž pračky se pohybuje tak od 10 do 15 let někdy i více. Pokud je závada v elektronice, nechte ji opravit odborníkem a praní si ještě užijete až vám z toho bude zle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Pračka by mněla mít svůj valstní přívodní kabel cyky.průřez 2,5 a jištění 16 A.Od pojistek. V norně v instalacích z hliníku se doporučuje, jednou v roce vypnou proud a ve všech místech kde je instalace spojena šroubky je utáhnout hliník se časem oxidací a zatížením uvolňuje. Na šroubcích to jiskří. hrozí nebezpečí požáru.Pokud cena náhradního dílu a práce převyšuje cenu poloviny nové pračky, koupil bych novou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek