Lukáš Rusek

Je normální ve 12 letech měřit 176 cm?

Znám člověka, kterému je 12 let a měří 176 cm. Není to moc nadprůměr? Je to normální? Poruchu nemá žádnou.

Odpovědi
elkon

Výška bývá také spojena s dědičností.

Drap

Asi do průměru nezapadá, ale nevidím na tom nic nezvyklého. Doporuč mu, ať začne trénovat košíkovou.

_Bůh_

Modelky mají 180 cm. Řekni mi, která Misska kdy měla 165 cm.
A pokud je to kluk, tak mu ještě do dvou metrů pár cm zbývá, ale třeba to ještě zvládne dorůst.

Kazatel

Je to nadprůměr a patrně to již konzultoval i s lékařem. Teď jde jen o to, kdy se růst zastaví a nezpůsobuje zdravotní potíže. Nevýhodu, že se nevejde do bot, při průchodu dveřmi se bude muset vždy ohnout a jediné vhodné auto pro něj se pak stane kabriolet, asi nevykompenzuje ani nadstandardní pták.