Vojta99

Je normální mít naprosto zakázané počítačové hry ?

Začal školní rok a rodiče se rozhodli mi naprosto zakázat počítačové hry, tvrdí že mi to stejně jen škodí a že moje závislost už přerostla přes všechny meze (a důkaz k tomu je podle nich to, že jsem byl po tomto naštvaný) a že je chyba že mi vůbec někdy na něm být povolili (dle mého je k tomu navedl nějaký článek), přes prázdniny a předtím jsem vždy měl povolený počítač 3 hodiny denně přes týden a 4 hodiny o víkendu, hrával jsem převážně hry. Také když se jim snažím vysvětlit že ostatní kluci v mém věku mají počítač povolený,třeba i neomezeně, nevěří mi a když s nimi o tom chci jednat říkají že už se o tom rozhodli.
Je mi téměř 16 let nastupují do prváku na 8 letém gymnáziu kde už jsem 5 rokem. Známky z minulého roku jsem měl pouze 1 a 2 a měl jsem docela s přehledem vyznamenání.
Má to někdo podobně ? Napadá někoho jakým způsobem bych mohl docílit abych se mohl vrátit k tomu jak jsem to míval s počítačem předtím ? Nebo mají rodiče pravdu a v 16-ti bych neměl mít počítačové hry vůbec povolené?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na víceletém gymnáziu jde o sextu, ne?

Argumentace tím, co mají povoleno spolužáci nebo kamarádi je chybná.
Je nutné vycházet z toho, jak to chodí ve vaší rodině, z prospěchu, z toho,
že nyní přibude učiva, …

Podle mne se rodiče obávají zhoršení prospěchu
(více učiva) i možné závislosti. Jedním z ukazatelů
závislosti může být i to zmíněné naštvání…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jestliže je ti 16, jak tvrdíš, měl by jsi mít již dost rozumu na to, aby jsi jim vysvětlil, že hraní strategických her je dobrý pro procvičování logiky a podobně, jestliže své jednání nedokážeš zdůvodnit, pak holt musíš držet hubu a krok … stačí požít jejich metódy, najdi na netu články, jak hraní her prospívá mozku a máš vyhráno, no a jestli je nenajdeš, tak asi měli pravdu >>> kurňa, to se v těhle letech nezmůžeš na pořádnou argumentaci, tak to s tebou bude zametat okolí celej život …

… „Argumentace tím, co mají povoleno spolužáci nebo kamarádi je chybná“ jak píše ivzez není chybná, to je přímo katastrofa, cesta do pekel, použila totiž dosti slabé výrazivo, jakmile někdo slyší " ten může …" a podobně, je to jako bys ho natáhl na skřipec >>> NEPOVOLÍ !!! …

Pruzkumnik

dělej to tak jak jsme to dělal já když jsme měl zaracha :D musím si udělat věci do školy, budu k tomu potřebovat internet, učitel/ka nám doporučil/a kouknout se doma na jednu stránku
pak můžeš být na pc do aleluja, jen tě nesmí vidět rodiče, a když půjdou tak zmáčknout rychle TAB+L.Alt – tím si hodit hru do lišty a naopak z lišty si hodit nějakou stránku s učivem
jinak v dnení době telefonu, v 16ti už máš minimálně tlačítkovej mobil s hadem, a pokud máš barevnej s javou, tak máš vyhráno, třeba Wolfenstein RPG je luxusní hra
nebo pokud máš kapesny, tak si našetři na mobil s androidem
kde bych ti doporučil Survivalcraft(pro jednoho hráče je to lepší jak Minecraft PE, navíc si tam lze vytvářet vlastní nábytek a věci, já si takto udělal objekt lehkého opevnění vz 37 s funkčními panceřovími dveřmi, střílnami a periskopem)
pokud jsi kreativní ale považuješ minecraft a jeho klony pro děti, tak bych ti doporučil ještě hru SimplePlanes, kde si vytváříš letadla, ovšem musíš počítat se vztlakem, odporem, vyvýžeností, palivem a pohonem
a poslední věc co bych ti doporučil je MyBoy, emulátor Gameboye Advance, to pak budeš moci hrát tolik her že nebudeš vědět kterou si zahrát první :D(mezi nimi klasiky jako Prince of Persia, Doom, Worns, Pokemon, Sonic, NHL, Colin Mc Rally, Ford Racing 3, V-Rally 3, SimCity 2000)
ještě dobrý emulátor je PPSSPP ale ten je spíš na lepší mobily, a tolik her se ti do mobilu nevejde

nebo to můžeš brát jako nový začátek, je ti 16, udělej si autoškolu na motorku A1(do 125ccm, 11kW), pořiď si Jawu 50 23 Mustanga, ta tě naučí o motoru vše, vše si na tom spravíš sám nebo nějakýho silnějšího Japonce, kterej se ti třeba dva roky nepokazí, ale pak si nebudeš vědět rady
no a třeba si Rodiče rozmyslí jestli chcou aby jsi seděl u komplu doma(kde můžeš dostat tak maximálně infakrkt z LAGů) nebo trajdal po nebezpečných cestách mezi potencionálními vrahy řidiči :D

jinak rodičům můžeš vysvětlit že to že jsi někdy nepříjemný kvůli tomu že musíš jít od PC, že je to jako s fotbalem, člověka to baví, a odejít v půlce druhého poločasu a oslabit tím svůj tým, kamarády je dost blbý
navíc jsou hry který zlepšují kreativitu, postřehy, logické myšlení, paměť, na druhou stranu jsou hry které dělají pravý opak
koukni na ty dva odkazy co jsem přidal, můžeš tím pak oponovat :)
http://www.hrej­.cz/clanky/cim-nam-hry-prospivaji-4635/
http://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/poma­haji-pocitacove-hry-anebo-skodi-definitivni-jasna-odpoved
jo a odpusť si argument typu, na vodě jsme taky závislí, taky mi ji zakážete pít? :D

Muffz

Od základky až po vysokou jsem víceméně denně hrál hry cca 5 hodin (samozřejmě pokud jsem nelítal po venku). Přes víkendy klidně celý víkend když jsem si splnil povinnosti, domácí práce, učení atp. Za celou základku jsem měl na vysvědčení dvě dvojky, na střední jsem nikdy neměl horší známku než 2, na vysoké jsem bakaláře i inženýra udělal s červeným diplomem.

Proto z vlastní zkušenosti vím, že hraní her nemá takový vliv na člověka, jaký mu přikládá společnost. Jde o druh zábavy, každý se baví jinak. Nejvíc mě rozesmálo, když mi někdo řekl ježiš proč s náma nejdeš na párty a radši hraješ. Oni utratili 1000,– za večer, další den kocovina, zážitky žádné, protože si nic nepamatovali. Já se pobavil s lidma přes net, vydělal pár stovek (prodeje itemů, postav atp.), bylo mi fajn.

Rodiče jsou moc skeptičtí a bojí se, aby jejich děti nepropadli závislostem. Je to logické, ale je určitě hloupé zakazovat PC bezdůvodně. Kdybys ve škole propadal, tak neřeknu ani slovo, ale takhle je to naprostá kravina.Nehledě na to, že multiplayerové hry rozvíjí schopnost komunikace a kooperace a zlepšuje jazykové znalosti.

ge0rge – dovolil bych si nesouhlasit s tím, že je hraní WoW blbost. Já si jeho hraním vydělával 5k měsíčně, rozšířil jsem jazykové znalosti o několik stupňů nahoru, našel spoustu přátel, s kterými se dodnes scházíme, spolupracujeme na projektech atp. Bezvýznamné hry jsou singleplayery, které sice člověka zabaví, ale nic jiného mu nedokáží dát.

Dochy

3–4 hodiny denně mi připadá docela dost. Úplný zákaz mi sice také nepřipadá úplně ideální, ale v zásadě toho počítačové hry zas tak moc nedávají. Paušalizovat abych mohl říct že máš pravu Ty nebo oni nelze. Osobně bych se snažil dosáhnout nějakého rozumného kompromisu…

anonym

můžeš si za to sám, měl si najít nějakou přijatelnou míru času strávenou u her a pak by rodiče ani nenapadlo ti je zakazovat, měl si naznačit jakoukoliv snahu kromě hraní her dělat i něco jiného a rodiče by ti neměli sebemenší důvod hry zakazovat. Pokud v rodičít vyvoláš pocit že jsi na něčem nebezpečně závislý, přiznej si že si s tím mohl s trochou snahy včas něco udělat, přesvědčit je o opaku a zákaz by nepřišel …

Nepředpokládám že jsi hráč sofitstikovaných taktických strategií typu Civilisation, Europa Universalis nebo třeba Factorio, které jsou dobrým argumentem proč mohou být počítačové hry celkově prospěšné a mohou tříbit mysl. Pokud holduješ spíš hrám typu FARMWILLE, GTA nebo World of Warcraft nedivím se jim že to považují za naprosto zbytečnou ztrátu času …

anonym

zkus s rodiči vyjednat hodinu denně, jsem si jistý že na to přistoupí pokud uvěří že to myslíš vážně a budeš ten časový limit dodržovat …