Adam2

Je němčina nejhnusnější a nejarogantnější jazyk?

Kelt:Soudím podle tohohle https://www.y­outube.com/wat­ch?v=41lZmGcRWHU&ab_chan­nel=Alexander­Lib%C3%A2nioDu­arte.

Nejlepší odpověď
Rokio

To není pěkné takhle urážet jazyk našich sousedů.

Pokud narážíš na to, co Němci udělali za války, tak to od nich nebylo pěkné, ale tohle je už minulost. Současné Němci nemůžou za minulost svých předků.

Jinak němčina je lehce naučitelný jazyk a velmi potřebná pro Čecha, zvlášť pro ty, co žijí u hranic.

Další odpovědi
anonym

Můžeš mi vysvětlit, jak může být jakýkoliv jazyk sám o sobě „hnusný a arogantní“? To může být jen člověk, který si tohle myslí.

Drap

Určitě neni. Neni k tomu důvod. To je jen tvůj subjektivní zkreslený názor. To by jsi mohl říct o všech jazycích, a stejně by to nikdy nebyla pravda.

Dismas

Jo, je. Šílená gramatika s desetitisíci pravidel a statisíci výjimek z nich, navíc odporně zní a v mojem případě ještě náladová profesorka němčiny.

ivzez

Adame,

nesmyslně formulovaná otázka, arogantní
mohou být jenom lidé, jazyk ne.

Všechny jazyky jsou pěkné, jen trochu chtít.
Když se do nich pronikne, je zajímavé i srovnání
s mateřštinou nebo s dalšími jazyky.

Některý jazyk nám zní příjemněji, některý jaksi „měkce“, jiný tvrdě, …

Mně se němčina dlouho nelíbila, začala se mi líbit, až když
jsem se časem dostala k němčině z období baroka…

zjentek

Těžko soudit, každý zpívá, jak mu zobák narostl.

Kelt

Podle čeho tak soudíš? Jazyk nemůže být hnusný a arogantní, to jsou lidé. Dále si například nedovedu představit , že by Öda na Radost od Schillera byla zpívána jinak než německy. Pokud neumíš německy, nepochopíš Švejka.
To jsi nepochopil, že je to uděláno, aby na sebe ten Němec upozornil. Aspoň si ta slova lépe zapamatuješ. Kdyby tam byl Čech a vykřikoval slova jako motýl, omluva, tak by se ti to taky nelíbilo. Nevím, kdo to nahrával, zda to byl Němec, Ital atd. Vzpomínám na jeden kurs angličtiny, kde herci představovali obyvatele jednotlivých zemích – tak tam byl jeden, který se výrazně lišil od ostatních svým vystupováním – byl to jako Řek.
To, že hodnotíš něco podle krátkého klipu není objektivní a určitě s tebou nebude většina souhlasit. Jsou filmy, kde hlavní hrdina bojuje se soupeři z jiných zemích a vždy vítězí, ale soupeře nezesměšňuje jako v této ukázce. Mohl bych pokračovat, ale hlavní je, že ty máš na to svůj názor a já také.

Tw!st

Nejspíš to tak asi bude, i když video je hodně zkreslené přehnaným přízvukem a důrazem na výslovnost. Určitě by to šlo udělat i naopak, že třeba italské slova by se vybrala ty nejhnusnější a řekla by se se zvýšeným hlasem a důrazem.

Šidlo

prednedávnom čítam: v čechách je nemecká karta to, čo na slovensku madarská

ach jo......

druhé ach jo za nepochopenie humoru, navyše očividného trápneho.....na toto sa ani uraziť nedá, tak je to úbohé a .....wait for it......peinlich!

myslím, že trápne a embarassing znie oveľa arogantnejšie než peinlich

Nina 01

Mně se němčina docela líbí. Nejhezčí a nejlibozvučnější jazyk to asi není, ale nevím proč je pořád zatracována.....

Stingo

Němčina je krásná.

Dýché

Tady to naschvál zveličují – je to legrace, na tyhle videa jsem koukala, taky tam často naschvál dávají slova, která zní co nejhůř, aby to požadovaně vyznělo, i když se to ani nepoužívá. Němčina není zrovna harmonický jazyk, ale dost příšerně může znít skoro každý, záleží, jak se to podá.

talka

Dismas: Zřejmě subjektivní názor ovlivněn asi hlavně tou profesorkou.