dust8

Je nějaký znatelný rozdíl v hlučnosti mezi SSD diskem a klasickým diskem v notepadu s 5400 otáčkami?

Bude i rozdíl mezi SSD a diskem (5400 ot.) pokud se porovnají v řežimu „v klidu“ při neaktivitě či minimálním provozu a za pochodu, když už to více jede? Jestli třeba obyč disk nebude i v malé zátěži chroupat a SSD už vůbec?

Nejlepší odpověď
miroslav.bk

Rozdil je tam velky – SSD je uplne bezhlucny, nevydava nikdy zadny zvuk (je to ve sve podstate stejne jako klasicka flashka)

Další odpovědi
Dochy

Obecně notebookové disky bývají docela tiché, ale bude to kus od kusu – nevíme o jakou plečku jde Tobě. SSD je pak samozřejmě úplně tichý, vzhledem k tomu že se tam mechanicky nic nehýbe. (mechanické přeci jen trochu hučí a ševelí…)

cochee

Hlučnost disku moc neřeš, daleko větší kravál ti udělá ventilátor. Teda pokud nemáš nějaký low end, kterému stačí pasivní chlazení.

Dochy

cochee: záleží jakou má mašinu… Ty značkové kancalářské, i nadupané kancalářské jsou poslední dobou při normálním provozu hodně tiché. (na stole mám Thinkpad cca 4 roky starej – o tom nevím vůbec a DELL asi 2 roky a ten teda začne trošku šumět pokud otevřu příliš mnoho záložek s reklamama – kanc. aplikace ho samozřejmě nechávaj klidným)