jirka F

Je nějaký rozdíl mezi slovy vařit a vyvařovat?

Nejlepší odpověď
anonym

a) ano ( a jaký ? napište v komentáři)

Například věta – dnes budu vařit oběd a to druhý slovo (vyvařovat), bych použila spíš tam, kde se jedná o to, že se bude vařit častěji, třeba: měli s sebou i kuchařku, která jim vyvařovala denně…teda podle mě 🙂 Asi by se dalo použí i „vyvářela“.

Další odpovědi
quentos

a) ano ( a jaký ? napište v komentáři)

Cituji za SSČ: vyvařovat, vyvářet 1) vyvářet prádlo 2) vařit pro větší počet strávníků (v podniku); 3) dobře, hodně vařit.

(SSČ, 4. vyd., 2005: 525)

redy

c) jiná možnost

Vyvařovat může i matka v rodině,každej chce něco jiného a ona jim vyvařuje.
Nebo jiná rodina matka uvaří kýbl polévky a jez-nechceš tak nejez nic jinýho nedostaneš 🙂

Plyšák

a) ano ( a jaký ? napište v komentáři)

Vařit je např. pro rodinu a vyvařovat např.pro cizí proti vl. vůli