Michal47

Je nějaký mobilní signál dostupný v obchodních centrech, popř. v okolí bankomatů?

Viděl jsem výrostka stát opřeného o zeď vedle bankomatu s kabelem od sluchátek vedoucím kamsi za ten bankomat. (Nebo vedle bankomatu, protože jsem přišel ze strany.) Vybral jsem 400 korun a odešel. Nyní mám strach o svoje úspory. Prosím, poraďte. Děkuji.

Doplňuji:
Zdálo se mi, že sluchátka jsou k zadní části bankomatu připevněná, např. přilepená lepící páskou. Připomínalo to scénu ze starých filmů, kdy se pomocí stetoskopu vykrádaly sejfy.

Nejlepší odpověď
Arne1

pokud jsi viděl někoho podivně manipulovat s bankomatem, měl jsi to okamžitě nahlásit policii. Otázka na přítomnost mobilního signálu jenepochopitelná, není důvod aby tam nebyl.

Další odpovědi
Edison

Nechápu otázku. Nevím, s čím poradit. Nevím, jaký „mobilní signál“ máš na mysli. Nebo jako jestli jsou někde signály mobilních operátorů v OC, nebvo u bankomatů nějak rušeny? Nějak jako v okolí třeba dvou metrů? Nebo jak to mám chápat? Zatím přemýšlím, jestli otázku nenahlásit jako nesrozumitelnou.

Dochy

Ano, v OC, stejně jako v okolí bankomatů zpravidla bývá stejný signál pro mobily jako kdekoli jinde, protože žádné z těchto zařízení signál zpravidla neruší.

Co se toho výrostka týče: těžko říct. Určitě kabel od sluchátek? Možná si tam dobíjel telefon. Nicméně je lepší se bankomatům, u kterých je podezřelý provoz, vyhnout.

Pro klid duše můžeš zkusit kontaktovat svou banku, nebo banku do jejíž sítě patřil daný bankomat – Ti by mohli nechat prověřit jak stav bankomatu, tak případně záznamy z kamery bankomatu.

Také lze u většiny bank např. snížit limity pro použití karty tak, aby případná škoda byla minimální.