Kelt

Je nějaká předepsaná časová prodleva pro naši reakci v komunikaci?

Pokud se bavíte se známým o nějaké zajímavé věci, jeden něco řekne, druhý na to reaguje. Otázka – odpověď. Z důvodu slušnosti je třeba počkat, až jeden skončí a pak teprve začít odpovídat, i když tělo už reaguje podvědomě mnohem dříve . Ale to je otázka slušnosti. Jiný případ třeba je, že se učíte cizí jazyk, máte učebnici, nebo audionahrávku a je třeba reagovat podle dané informace. Doplňte slovo, přeložte a pod. Písemně nebo ústně. Je delší doba, než začnu reagovat, signálem, že danou problematiku ještě neovládám, nebo okamžitá reakce známkou toho, že jsem perfektně danou část zvládl? Pokud se učíte sami jazyk, možná s tím máte zkušenosti. Děkuji.

Odpovědi
nyjono

Předepsaná prodleva není. Jak tě to napadlo?
A lidi reagují za různě dlouho.
Třeba flegmatici čekají delší dobu, než něco řeknou (mně osobně to trochu znervózňuje, nevím, jestli idpoví nebo ne) , sangvinik většinou reaguje vzápětí. Pokud odpověď zná.