Je nějaká pravda, co se povídá/píše o orgonitu?

Přikládám pár odkazů pro ty co nejsou v obraze:
https://www.ne­fertitis.cz/co-je-to-orgonit/
https://www.mi­roslav-zelenka.cz/cz/clan­ky/orgon--orgonit--orgonici

https://www.ne­fertitis.cz/te­zitka-a-jine-tvary/orgonit-polokoule-pro-harmonizaci-caker

Jaký na to máte názor?
Jinak pokud víte že je to hloupost, vložte Váš odkaz kde se vysvětluje že jde o podvod/podvrh, kde se vysvětluje jak to doopravdy s tím orgonitem je.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bohužel žádný odkaz, který by vysvětloval, že tzv. Orgonit je nesmysl, nenajdeme. Tím se seriózní lidé, chraňbůh vědci, nezabývají. Stačí si přečíst informace a slovník prodejců. Možná, že tak umí jenom základní aritmetiku ze základní školy, aby si mohli spočítat tržby od naivních blbců. Ale ty výrobky vypadají hezky. Blahé paměti magnetické náramky taky někdy vypadaly hezky.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… na potvrzení hlouposti nepotřebuju odkaz, spíš bych chtěl vidět nějaký odkaz na potvrzení oněch čaker … nebo mám věřit odborníkovi na reinkarnaci (https://www.mi­roslav-zelenka.cz/cz/e­legantni-buh/vi ) ???

aliendrone

Jéje! Tohle znám! Tedy… je to už dávno v dobách hluboké totality, kdy si lidé mnohé věci museli bastlit vlastnoručně, pokud si něměl to štěstí a prachy na to, aby ti něco dotáhli ze západu.

Tyhle kousky TENKRÁT vznikly typicky českou vynalézavostí/spo­řivostí. To když si lidé dělali windsurfingová prkna nebo záplatovali kánoe, tak často zůstávaly zbytky nezpracované pryskyřice – co s ní?

Tenkrát se to prodávalo za bůra v tržnici, na pumpách apod. jako „okrasná těžítka“ nebo jako „těžítka pro štěstí“ aj. názvoslovné bejkárny. Dnes v době elektronických dokumentů jsou těžítka přežitek, potažmo bordel na stole. Zato takový orgotentononc – to je jiná!

To víš, jsme moc staří na to, abychom ten orgotentononc znali, natož abychom tomu věřili či vyvraceli, takže pochybuji, že nějaké protiodkazy najdeš. Nepochybuji ovšem o tom, že při použití správně nasměrovaného orgasmitu se možná něco dostaví – obvykle po 9 měsících. TOLIK štěstí za pouhá 4 kila – no NEKUP TO!! ;) :D :D

ivzez

Kepler, Aliendrone i Mc Merkurion mají pravdu, není pravděpodobné,
že by někdo ztrácel čas nesmyslem.

Tvrdí-li někdo, že orgonit něčemu/někomu pomáhá,
ať to prokáže on → věrohodnými vědeckými studiemi.

annas

Něco k orgonitu.

"Orgonit je akumulátor univerzální energie (orgonu, prány, čchi). Orgonit tuto životadárnou sílu přitahuje, koncentruje a udržuje ji ve svém blízkém okolí.

Orgon a Dr. Wilheim Reich
Pro pochopení funkce orgonitů je nezbytné upřesnění pojmu orgon.

Orgon byl popsán v 30. letech 20.století, rakouským psychiatrem a psychoanalytikem, žákem Sigmunda Freuda, doktorem Wilhelmem Reichem. Wilheim Reich byl jedním z nejradikálnějších osobností v historii psychiatrie. Dle jeho pohledu byla nemoc člověka (psychické poruchy) pouze nedostatkem „orgastické“ kosmické energie, tzv. orgonu (výraz orgon odvozen od slov orgasmus a organismus). Závažná traumata, která postižený člověk prožil, dala vzniknout tzv. bioenergetickém krunýři, který omezoval nebo blokoval příjem orgonu do těla člověka. Tento bioenergetický krunýř se projevoval na fyziologické rovině jako ztuhlost, křeče, projevoval se jak v držení těla, tak ve způsobu pohybu člověka.

Orgon je univerzální bioenergetická síla, dech nebo univerzální energie, která zdaleka není lidstvu neznámá. Informace o ní jsou popsány už v sanskrtu (prána), zabývá se jí i tradiční čínská filosofie (čchi), známe ji pod pojmy éter, pneuma, fluid, mana, archeus, meteoron, elan vital atd. Tato mocná univerzální energie je základem veškerého života, je symbolickým vyjádřením celého světa, hmotných i nehmotných energií. Orgon, prána, čchi je původní pralátkou, původce života, proměn, vzniku a zániku. Tato energie nás obklopuje, je naší součástí, proudí vším, co existuje. Tato dynamická energie je spojovacím článkem mezi hmotou, vědomím a myslí, a proto umožňuje existenci života na hmotné úrovni. Řídí všechny tělesné funkce živých organismů (dýchání, příjem kyslíku i potravy, vyměšování…).

Co je orgonit
Orgonit je jakýmsi dalším vývojovým stupněm původního obřího orgonového akumulátoru, který jako první vyrobil v 90. letech min. stol. Karl Hans Welz. Hans využil kombinace směsi odlité pryskyřice s kovovými třískami o velikosti šálku. Přepracoval tak koncept původních rozměrných orgonových akumulátorů do mnohem menší podoby. Orgonit je akumulátor univerzální energie (orgonu, prány, čchi). Orgonit tuto životadárnou sílu přitahuje, koncentruje a udržuje ji ve svém blízkém okolí. "

atd.

https://www.bom­bastus.cz/slov­nik/orgonit/

Zkušenosti s orgonitem nemám, ale protože se léčím pomocí alternativní medicíny, která vychází z čínské, vím, že energie existují. Opět znám z vlastní zkušenosti.

Jako obvykle uvádím, že nikoho nepřesvědčuji, každý má právo se rozhodmnout pro to, co mu vyhovuje a pomáhá.

Proč vždy všechno zatracovat, když jsem to nezkusila a neznám?

Čínská „medicína“, která vychází z taoismu, je prověřená tisiciletími, ale stále žije. Protože pracuje s energiemi,, souvisí s duchovnem – principem rovnováhy jin a jang v těle. K tomu přistupují jí i další energie, kterou jsou kolem nás.,

Ag925

Myslím, že orgonity přesně naplňují definici výrazu „talisman“ – https://orgoni­tyodhopley.blog­spot.com/p/co-je-to-orgonit.html