VaclavZeman

Je něco, čemu nadměrně rozumíte a v čem jste experti?

Já mám to štěstí, že jsem ve věcech buď naprosto hrozný, nebo velice nadprůměrný. Takže vynikám ve znalostech o vlacích, modelech vláčků, jazycích (v češtině tolik ne, ale za to v ruštině a němčině jsem v mládí vyhrával olympiády) a v hudbě, a to především v housové muzice, díky které jsem v housovém undergroundu znám v celém Londýně a Německu.

A co vy? Byli jste někdy třeba někam pozváni, protože danému tématu nadměrně rozumíte? Vyhráli jste v tom opakovaně něco (napadá mě jeden zdejší nejmenovaný uživatel)?

Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Ano, v těchto oblastech:

  1. arkádová hra Snake (česky Had)
  2. psaní na klávesnici (na SOU rychlost přes 270 čistých úhozů za minutu)
  3. ekonomika a finance (na OA 2. místo v soutěži Finanční gramotnost v okresním kole a dvojka z ekonomiky na maturitním vysvědčení)

cappuccino

Jednou jsme meli predstavit publiku nasi skupinu anglictiny. Slozila jsem texty ke 2 pisnickam a zahrala je na kytaru. Ostani zpivali. K memu zdeseni nepresli u druhe pisnicky z E duru na C dur a zpivali ve stejne tonine dal. Zatimco ja jsem trpela a stydela se, ostani tleskali. Nikdo to nepostrehl.
Ted zu vim, jak vzniklo prislovi: „Mezi slepymi je jednooky kralem“ 😊
Odpoved na tvoji otazku: umim leccos, ale za experta se nepovazuji. Kazdy umi neco.

Dochy

Řekněme nadprůměrně jsem schopný ve fyzice, obecně technice, elektronice, programování. Třeba ne v kvantitě – spousta lidí s podobnými zájmy zvládne podobné věci rychleji, já zas zpravidla dokážu odhalit víc „háčků“ které se v řešení mohou schovávat. Samzořejmě nic z toho není absolutní a pokud mám příležitost, rád se něco dalšího přiučím od schopnějších/zku­šenějších.
V programování jsem byl kdysi poměrně úspěšný i v nějakých soutěžích.

Kelt

Pokud mám něco nastudované z nějakých zdrojů jako film, literatura internet a pod, tak o tom něco vím, ale méně než autor. Takže se necítím jako expert, ale spíš jako slavný Brouk Pytlík.

Pepa25

Slovo „nadměrně“ zní v souvilosti se znalostmi směšně, až domýšlivě. Buď něčemu rozumím nebo rozumím zčásti nebo nerozumím. Lidí, kteří skutečně něčemu rozumí, by nikdy neřekli, že tomu rozumí. Spíš by zůstali u „Scio me nihil scire“ …