Rokio

Je náš pes čistokrevný, i když nemá průkaz původu?

Je rasy kavalír king charles španěl. Jeho předci jsou psi stejné rasy. Nemá ale průkaz původu. Znamená to, že je to pouze kříženec, nebo dokonce jenom výše postavený voříšek?

Nejlepší odpověď
marci1

Čistokrevný pes bez PP – neexistuje. Tím se vás jen množitelé snaží napálit. Často uvádějí jako důvod pro své „čistokrevné štěně“ bez PP to, že štěně bylo nejmenší či poslední z vrhu. Může vám i tvrdit, že celý vrh má průkaz původu a jen toto jedno štěně PP nemá a vy si ho díky tomu můžete pořídit se slevou. Samozřejmostí je, že nemáte možnost ověřit a dohledat předky štěněte, proto je dost možné, že například babička vašeho štěněte je úplně jiného plemene. Pravda je ale taková, že ve vrhu, který je řádně registrován, dostane průkaz původu každé štěně. U viditelně nestandardních štěňat se pouze uvede, že nejsou vhodná do chovu. Průkaz původu tedy získají všechna štěňata, protože rodokmen mají všechna stejný. 🙂
https://www.a­kinu.cz/radeji-psa-s-pp-ci-bez-pp/

Další odpovědi
Filip84

Ano, je to vořech, Erdelpudl, kříženec.

Drap

Neni a nikdy nebude. Je to obyčejný ořech ať už jsou jeho předci j jakýchkoli.

Dochy

Může to klidně být dál čistokrevný kavalír, ale z hlediska chovatelského tak nemůže být brán.

paul1

Také máme křížence – bígla. A myslím, že to je , nebo může být určitá výhoda. Tito psi jsou chytřejší a odolnější.

Emefej

Nemá PP = není čistokrevný.