Kyklop

Je náročné studovat na lékařské fakultě?

Je náročné studovat na lékařské fakultě?A když ji vystudujete a dsotanete titul co děláte než složíte atestaci?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Je to nráčné když to trvá 6 let.

Co jsi se učil v prváku to za šest let už nemusí být pravda.

Před atestací nesmíš dělat sám, ale pod dozorem primářky, která tě „zbičuje“, když něco uděláš blbě 😁

Další odpovědi
anonym

Podívej se na Básniky… a pochopíš:-)

quentos

kdyby to bylo lehké, byl by dneska doktor kdekdo.

Potíž je v tom, že musíte nejen umět několik věd naráz (chemie, anatomie, fyziologie…), ale JEŠTĚ K TOMU být šikovný a zručný (kvůli „řezničině“, jak říkaj doktoři – tj. operacím). A přiznejme si, většina lidí má buď hlavně hlavu, nebo hlavně ruce. Jako lékař musíte mít zlaté obojí.

venkovan

Každá fakulta je svým způsobem těžká a i lehká. Nicméně medicína je studium na celý život s poměrně vysokou odpovědností, ale hlubokým posláním.
Nicméně pro mnoho lidí co to vystudovali jsou důležitější vědomosti, pomoc lidem, než titul. Ten jen říká, že školu absolvovali.
Doplňuji:
A na okraj – v medicíně se musí především přemýšlet – své tvrdě naučené znalosti umět v praxi používat, vyvozovat závěry, hledat řešení.
Kamarádka co tento obor studovala byla in právě proto, že si dokázala spojit znalosti a dojít k dobré diagnóze. Ono, když někdo přijde s tím, že ho bolí hlava ve své podstatě neznamená nic až těžkou chorobu.

Conchus

Skoro jako na každé jiné. Musíš hlavně se umět naučit řadu věcí nazpaměť. Přemýšlet již tolik není nutné.

terry

Kdyby to nebylo náročné, byl by doktorem kde kdo.