ondra148

Je nakupování na facebooku přes Visa kartu bezpečné?

Chtěl bych zjistit jestli na facebooku je bezpečné platit Visa kartou. Třeba hry.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Tak já Facebook mám a osobně bych tam kartou nenakupovala, facebook je podivný, to jeho sledování a tak, no nesděluji tam raději vůbec nic, mám ho jen pro zábavu:-)))

Nedávno mi na email, který mám pouze na facebook přišel ten vir s exekucí:-((( Facebooku nevěřím:-(((

Další odpovědi
Pepa25

Pokud vím, tak facebook není eshop, pouze prostředí, kde kdekdo prezentuje kdeco. Takže záleží, od KOHO něco kupuješ …

setapouch

Facebook nemám, ale obecně: pokud zadáváš číslo karty komukoli jinému než důvěryhodné bance přes HTTPS, tak to bezpečné není. Takto funguje 3D Secure – obchodník tě přesměruje na stránky banky, která zajistí platbu a obchdníkovi dá informaci, jestli platba proběhla nebo ne.
Pokud to takto funguje na facebooku a zprostředkující bance věříš (vložil bys kartu a PIN do jejího bankomatu), pak není problém. V opačném přípdě je jen na serioznosti obchodníka co s údaji o kartě udělá a jak je zabezpečí proti odcizení.

marci1

Facebook nemám, ale rozhodně by na něm nic neplatila. Není bezpečný. ☹