ondra148

Je nakupování přes kartu Visa bezpečné?

Chci si koupit Avast! Pro Antivirus, ale platí se Visa kartou nebo jinou platební kartou. A pořád si nejsem jistý jestli si to mám koupit, Prtože sem viďel, že je obchod chráněn technologií SSL. Tak se ptám jestli je to dobrý nápad a nebo jestli je to špatný nápad.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o ověřený obchod, je takové placení poměrně bezpečné.

Další odpovědi
Hornisse

Obecně, pokud je to důvěryhodný obchod, přistupuješ na jejich stránky z domova a máš čistý (nezavirovaný) počítač, tak je to téměř zcela bezpečné. Ještě záleží na přístupu banky, některé z nich navíc pro větší bezpečnost potvrzují sms kódem.

Riziko je to pokud: – Jedná se o neseriózní nebo nedůvěryhodný obchod. Pak je lepší nic nekupovat, nebo když už, tak využít služby prostředníka, například PayPal

  • Přistupuješ na jejich stránky z nezabezpečené veřejné wifi sítě. Lepší je se vyhnout všem veřejným wifi, ale ty bez zabezpečení jsou jasná hrozba
  • Stránka kam zadáváš údaje je obyčejná http. Adresa stránky kam zadáváš údaje o kartě musí vždy začínat na https, jinak raději nic nevyplňuj a běž pryč.
  • Máš zavirovaný a/nebo neaktualizovaný počítač/webový prohlížeč. Pokud máš podezření. že tvůj počítač není úplně zdravý tak nikde svou kartu nevyplňuj. Kdo ví jaký šmejd je v počítači a poslouchá

Afterrain

Visa kartou platim skoro vsude(kamenne obchody, internet) jiz radu let. Nikdy podotykam nikdy nebyl problem.

setapouch

Už jsem problémy zažil a leccos slyšel z důvěryhodných zdrojů (policie, oddělení fraudů v bance atd.), ale je to tak půl na půl, kamené vs. internetové.
Doplním ostatní odpovědi – můžeš si požádat o kartu jen pro platby na Netu – karta může být permanentně zablokovaná (popř. nastavený velmi nízký limit) a jen když ji budeš chtít použí ji povolíš a navýšíš limit.
Doplňuji:
A mimochodem, nic mi do toho neni, ale nepovazuju za nutne pouzivat placeny antivir. Na Windows 7 pouzivam Microsoft Security Essentials k plne spokojenosti. Z praxe vim, ze je srovnatelne dobry s ostatnimi nejbeznejsimi antiviry, v nekterych pripadech dokonce detekoval to, co Avast, McAfee nebo AVG ne. MSE stavim v ramci domaciho pouziti na uroven NOD32 od Esetu.
Co se pripadneho firewallu tyka, vestaveny ve Windows (pote, co se radne nastavi) je take na slusne urovni, az na par drobnosti (napr. export nastaveni, ktery je jen do binarniho souboru) mu nelze nic vytknout.