Avatar uživatele
Zlatý

Je možný zavirovat monitor?

Proniknout skrze síť až do cílového stroje, nadělat děsnej brajgl v monitoru a v tichosti, nepozorovaně zmizet. Monitor od těchto okamžiků nezobrazuje, jinak vše ostatní je v naprostém pořádku, obsluha stroje nezaznamenala nic zvláštního. Tedy krom toho, že spadl obraz. ;)

-----------------------

Díky, předpokládal jsem něco podobného. Ještě poprosím poradit v diskuzi, pokud by někdo rozuměl popsanýmu stavu monitoru.

Jde o 10let starý Asus, který se rozhodl trošku pozlobit, ten rošťák.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokiaľ to nie je "inteligentný monitor s vlastným software, schopným prijímať wifi, alebo BT signál, tak nie.

Chybu hľadajte v ovladači, alebo na ceste.
Pozor, niektoré monitory sú citlivé na priame slnečné teplo a to dokáže potom vyrobiť zázraky v obraze (skáče, preblikáva, vytvára machule a podobne).

Ale pozrime do príručky Chytrého Bobríka Počítača:
1 - chybu hľadajte v obsluhe
2 - preverte, či máte zapnuté všetko, čo je potrebné
3 - ak zlyhá bod 1. a 2. pozrite sa na hardwarové pripojenia
4 - prekontrolujte si software preventívnym a ozdravným software (antivír, antimalware), naplnenie RAM (do červených čísiel) znalcovi veľa povie
5 - vypnite všetky nepotrebné a nežiadúce programy
6 - v prípade neúspechu vypnite počítač a obráťte sa na odborníkov
7 - v prípade neäspechu opakujte za mnou:
"Všemocný BYT dohliadni na svoje malé bity, nech sa hrajú len na miestach iim určených a umravni ich pestvá na prijateľnú mieru. A k tomu nech nám pomáhajú prví počítačoví rodičia 0 a 1
8 - rada pre počítačového zúfalca, ak nefunguje počítačová elektronika, vráťme sa do doby, keď človek bol človeku človekom a nie BYTom.

10 ročný rošťák, je už vlastne počítačový dědek, ktorý prežil už svoje dva životy, doprajte mu trochu starecké problémy, jednotlivé súčiastky presluhujú, zaslúžili by vymeniť, na rozdiel od mladý jarých monitorov aj veľa papajú a opotrebovávajú vaše oči. Je čas vyhlásiť heslo "mládež vpred" a kúpiť si nový monitor.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Monitor asi abni ne. Ale třeba ovladač grafiky by to klidně nabourat mohlo. To je soft.


Avatar uživatele

Hledám teď odkaz, kde jsem četl, že každý televize, i stará, i nová, každý monitor, lcd, má v sobě v obrazu speciální čočku...jednoduše řečeno která funguje jako fotoaparát...
Tajný a sledovací služby dokážou na tebe koukat i přes televizi..aniž by měla webcameru..
To samé u klasických zásuvek na elektřinu, i přes to lze odposlouchávat
Ale mluvím o opravdu tajných organizaci, o opravdu tajných organizací v Americe..není to ani nikde officiálně potvrzený,
Jde o mnohem větší tajný organizace který tyhle možnosti využívají při extra mega velkých případech, dopadení teroristů a podobně...
Né nadarmo ve starší době neměli mafiáni doma ani telefon, tv, ani žádnou zásuvku


Avatar uživatele
Zlatý

En ten týky čert vyletěl z elektriky, bez klobouku, bos, natloukl si nos. Myslíš něco takového? Čert umí čertovský kousky.


Avatar uživatele
Zlatý

Monitor nemá žádný program, který by bylo možné změnit přes interface, takže ho nelze zavirovat. Přes interface lze změnit jen nastavení obrazu, které lze snadno vrátit resetem nebo tlačítkem Auto.
Od jakých okamžiků nezobrazuje? Co se stalo?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Mosoj, nebuďme na sebe drzí... teď píšeš jako aliendron, kterej mně právě "sedí v compu" a směje se mně doxichtu.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

@Hlada: Já myslím, že odešel do monitorového nebe. Ale můžu to popsat, když se ptáš.

Takže v pohotovost. režimu svítí oranž led kontrolka a když se stroj rozjede, led svítí modře. Takto by to mělo být. Ale teď je to tak, že modrá bliká! Modrá bliká při chodu stroje, modrá bliká i při stand by. Čili bliká furt. A obraz samozřejmě chybí. Stroj se rozjede, zvuk z beden ok, monitor bliká a nenaběhne. Monitor bzučí, bzučel i předtím. Předtím bzučel v kuse- stabilní bzukot ;), teď, když bliká, bzukot je pulzní- BZZ bzz BZZ bzz BZZ bzz... no a "černost displeje" je taky pulzní! Ten černej displej pulzuje zároveň s tou modrou kontrolkou, takže nějaký záření má tendence zažehnout plamínek života displeje... mno, já nevím, popsal bych to po svém- ČERNÁ černá ČERNÁ černá... doufám, že je to jasně srozumitelný, ev. dík ;)

Avatar uživatele
Bronzový

Edison

To vypadá nejspíš na mrtvou část zdroje.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Zdroje monitoru, nebo jinýho zdroje?

Avatar uživatele
Bronzový

Edison

Zdroje k mašinkám u souseda, asi... :-D LED na monitoru opravdu nic jinýho, než monitor indikovat neumí...

Avatar uživatele
Zlatý

Hlada

Také to tipuju na zdroj, případně měnič pro trubice. To je opravitelné.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Také jsem nedávno "aktualizoval ovladače" tak, že jsem stáhl chipset a nainstaloval. Od té doby mám totálně rozes*aný/roze*raný stroj. Nic není jak bylo a všechno je špatně. Tak jsem šel do bodu obnovení, ale ten prevít Driver Booster (kterej obsahoval ten balíček chipsetů) mně odmazal i ten! (Prostě a jednoduše tam nebyl, i když se mě VÝSLOVNĚ ptal, jestli ho chci vytvořit). Takže další podraz na zjentka a tak se ptám- existuje jinej způsob, jak vrátit původní ovladače, když chybí bod obnovy? A druhá otázka- může novej chipset mít vliv na ten monitor? (Ten odešel cca týden po instalaci). Na třetí otázku si odpovím sám- ano zjentku, je nejvyšší čas navštívit sběrnu elektroodpadu.

Avatar uživatele
Zlatý

Hlada

Těžko říct, co se všechno stalo. Pod pojmem "chipset" se rozumí sada integrovaných obvodů. To jsi asi neměnil. Nejjednodušší by bylo vrátit systém. Máš zaškrtlou volbu "Zobrazit další body obnovení"? Můžeš obnovit disk ze zálohy. Ovladače stáhneš ze stránek výrobců. Špatný ovladač monitor nepoškodí. Může ale způsobit nezobrazování.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Samozřejmě tato má otázka NIJAK NESOUVISÍ s mým závadovým monitorem! Přece nejsem debil.. ;) ;D ;D

Avatar uživatele
Zlatý

led

Súhlasím, mladý človek, ale nie každý vie, že "inteligentné zariadenia" ktoré majú vlastný software a dokážu prijímať aj signál bezkáblovo vzduchom, riadi program ktorý môže byť z externého zdroja zavírený, alebo inak zneužitý

Avatar uživatele
Zlatý

led

Hlada, inteligentný televízor nemôže slúžiť ako monitor? Ja osobne ako externý monitor často využívam aj TV (aj inteligentný), alebo videoprojektor s vlastným softom.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Teď jste mi nahrála. Hodlám teď jako monitor využít straší TV Phillips, ovšem ta je vyřazená z hotelu a je zamknutá kódem, s čímž si nevím rady. Poradíte? Poradí někdo? Už jsem se zde na to ptal, byla tam snad i nabídka pomoci, ale otázku nedohledám.

Avatar uživatele
Zlatý

led

"Po odsedení trestu už nehackujem..."
môže to byť ako výhovorka? ale obráťte sa na hotel, pôvodného majiteľa vášho TV, možno vám pomôže. Ak ho predal, mal predať odkódovaný. Takže ak máte účet, možno vám pomôže. Hotelieri bývajú v týchto veciach dosť konzervatívní.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Led, chjo, prosím vás pekně, ta TV je poctivě nabitá, klidně hekněte!

Avatar uživatele
Zlatý

led

Tak v tom prípade použite možnosť "B" navštívte písomne, telefonicky, osobne a slovne hotel
Veľa šťastia

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1093
Zlatý ge0rge 1055
Zlatý Hlada 1002
Zlatý led 963
Zlatý gecco 905
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 713

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.