huxa

pomalý počítač--->mrtvý počítač?

Zdravím,

mám ntb TOSHIBA, stáří 1,5 let, v době koupi to bylo jedno z nejlepších-4GB RAM, 500GB HDD, intel core i3, graf. karta 0,5GB, …
V posledních dnech mi jede strašně pomalu, někdy se naprosto sekne a musí se i pár minut čekat, než se rozjede, videa na youtube na něm nerozjedu, už potom vůbec nějakou hru, max. WMP. Ntb sem prošel AVG antispywerem, našlo to dva špatné soubory, zmazal jsem je, nepomohlo to, AVAST žádný vir nenašel, obnovoval jsem systém, také nic, defragmentoval disk, zmazal všechny zbytečné věci,…-stále jede pomalu ba i pomaleji, co byste mi poradili? Kámoš mi říkal, že nejspíš bude vadná graf. karta.

Nejlepší odpověď
richards

Doporučuju http://forum.vi­ry.cz/ – „řešení problémů,logy“ … Pokud nepomohou ani tam zkusil přeinstalovat windows (se zálohou potřebných souborů), pokud ani to nepomůže tak by šla vyloučit počítačová havěť. Dále se zde nabízí přehřívání , program SpeedFan dokáže kontrolovat teplotu jednotlivých komponent.
Resp. Kdy byl notebook naposledy otevřen/čištěn/kon­trolováno větrání?
Je tu spousta jiných možností s kterými ti bohužel budou muset pomoci větší odborníci než já :)

Další odpovědi
Michal Kole

Taky bych zkusil vše znova nainstalovat.

Pokud je toho zavirováno víc je to možná i někdy rychlejší.

Zkus spustit antivir ze systémového CD, aby byl v čistém prostředí, některé viry mohou antivir ovlivnit.

Např. české AVG má live CD http://www.av­g.com/cz-cs/avg-rescue-cd-download

Sůwa

Mám za sebou podobný problém, ale už jsem ho odstranila. Zkus to, třeba se povede. Zavři všechny programy, jdi do Správce úloh a přepni na procesy. Nemělo by se tam nic dít, ale mě tam na šesti místech běžela zmutovaná lištička, pod názvem pomocník lištičky. Pokud máš pošťáka, tak odinstalovat přes Revo uninstaler, restart a je to. Do správce..jsem se musela dostat přes PTM na dolní lištu. Antivir ji taky nenašel.
Avast už je pryč antivir mám teď MSE. Kdyby to byla vadná graf.karta, tak na monitoru nic neuvidíš.

anonym

http://www.zi­ve.cz/clanky/fo­tonavod-cisteni-notebooku/sc-3-a-143847/default.aspx

http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=907&t=1062346

Neběží v Úsporném režimu?