Tizh19

Je možné zemřít na smutek?

Nemyslím sebevraždu, ale že člověk je tak smutný, že proste zničehonic zemře, i když je zdravý, mladý…

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, teoreticky i to je možné. Delší neskonalý smutek může způsobit i závažné onemocnění na které člověk zemře.

Další odpovědi
zzzzz

Ano i člověk to může umřít smutkem, steskem, nechutí už dále žít.
Často tak umře zvíře, kočka nebo pes, když mu umře pániček. ☹

anonym

Je to možné – tak, jak praví rčení „Dobrá mysl půl zdraví“ funguje i opak – člověk, který nemá v pořádku psychiku (trpí depresemi, stresem apod.), strádá i fyzicky a může i zemřít.

STUDENTKAEVA

Je to teureticky možné člověk muže byt v depresich a ty nejak echt zdrave nejsou muže poté onemocnět třeba rakovinou a zemřít..

ptáč

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-zemrit-zalem

marci1

Ano, je to možné, říká se tomu , že „pukne srdce“. Jedná se ale vždy o velmi vypjaté situace, převážně po ztrátě partnera.

marketa54321

Nedávno se ke mě donesla zajímavá věc, a to, že vše, co děláme – máme černé myšlenky, sledujeme filmy s tragickým koncem, herci hrají smrt – to vše naše podvědomí (či vědomí/nevědomí – už nevím) bere jako reálnou věc, kterou prožíváme a podle toho se naše tělo zařídí… Pokud herečka hraje pořád dokola svou smrt, je možné, že umře v nižším věku, než je obvyklé, protože tělo její role prožívá s ní…lépe by to asi vysvětlil školený člověk, než já.. Každopádně při smutku jde o to samé. V jednom dokumentu taky mluvili o tom, že při depresích jsou naše buňky „sevřené“ a je tu vysoké riziko rakoviny… Snad mě nikdo neukamenuje za laicky předané informace:)