Avatar uživatele
Tizh19

Je možné zemřít na smutek?

Nemyslím sebevraždu, ale že člověk je tak smutný, že proste zničehonic zemře, i když je zdravý, mladý…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Melkor, Wnaty před 3659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, teoreticky i to je možné. Delší neskonalý smutek může způsobit i závažné onemocnění na které člověk zemře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Ano i člověk to může umřít smutkem, steskem, nechutí už dále žít.
Často tak umře zvíře, kočka nebo pes, když mu umře pániček. ☹

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to možné – tak, jak praví rčení „Dobrá mysl půl zdraví“ funguje i opak – člověk, který nemá v pořádku psychiku (trpí depresemi, stresem apod.), strádá i fyzicky a může i zemřít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

Je to teureticky možné člověk muže byt v depresich a ty nejak echt zdrave nejsou muže poté onemocnět třeba rakovinou a zemřít..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-zemrit-zalem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano, je to možné, říká se tomu , že „pukne srdce“. Jedná se ale vždy o velmi vypjaté situace, převážně po ztrátě partnera.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketa54321

Nedávno se ke mě donesla zajímavá věc, a to, že vše, co děláme – máme černé myšlenky, sledujeme filmy s tragickým koncem, herci hrají smrt – to vše naše podvědomí (či vědomí/nevědomí – už nevím) bere jako reálnou věc, kterou prožíváme a podle toho se naše tělo zařídí… Pokud herečka hraje pořád dokola svou smrt, je možné, že umře v nižším věku, než je obvyklé, protože tělo její role prožívá s ní…lépe by to asi vysvětlil školený člověk, než já.. Každopádně při smutku jde o to samé. V jednom dokumentu taky mluvili o tom, že při depresích jsou naše buňky „sevřené“ a je tu vysoké riziko rakoviny… Snad mě nikdo neukamenuje za laicky předané informace:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek