Avatar uživatele
redy

Je možný umřít steskem?

Málem se mi to stalo.

Ale už jsem zpátky 🙂

Slyšela jsem, že zvířátka můžou umřít steskem.
Je to pravda?
děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, zzzzz, gagaga, gecco, Kepler před 2963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Zcela určitě. Stává se to zejména u partnerů.
Znám případ kdy ženě zemřel muž a jí následně žalem doslova puklo srdce ( tak to bylo v úmrtním listu).

No docela věřím , že dnešní generace nic takového nezná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danina65

Mám doma yorčanku, která je od malička nesmírně mazlivá a přítulná.Je jí sedm a domnívám se, že pokud bych ji odvezla do lesa a tam nechala, přestala by chápat svět a jeho zákonitosti a umřela steskem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit


Avatar uživatele
SERENA

Ano, je to mozne, bohuzel mohu potvrdit z vlastni zkusenosti, ze to tak maji například papousci. Umrela nam samicka a dva dny potom zdravy samecek, pry steskem po ni. Slysela jsem, ze to tak maji take labute.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že stesk jako silný emoční stav, nemůže být přímou příčinou smrti. Sekundárně ano, např. jedinec přestane přijímat potravu, může se pokusit o sebevraždu (to ale zvířata neumí). Takže, ano, můžeme říci, že někdo umře steskem, i když to není doslova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Stesk, být smutný- stav, na který se (hlavně v mozku) váže nezanedbatelná fůra mentálních negativ v závislosti na hloubce tohoto „nezdravého“ smýšlení, má následně na svědomí patogenní vývoj fyzické schránky takto postiženého jedince, což v praxi vede k tomu, že tato schránka chátrá a tedy „tělo umírá“, aniž bychom si něco tak „nemyslitelného“ připustili, jelikož netušíme, na jaké fyzické úrovni bychom byli, kdybychom netesknili. Takže ano, je to cesta být „mrtvolou“.
Něco podobnýho platí i pro obrácenou emoci, pokud není v rovnováze, a tou je radost- člověk je někdy tak „šťastný“, že ani netuší, jak by byl zdráv, kdyby na mentální úrovni dokázal ubrat z rozpoložení, které všeobecně nazýváme optimismem, protože na tuto nevyváženost je stejně tak možný umřít.
Takže ke stavu „být mrtvolou“ vedou různý cesty a proto je lepší po žádný nejít ..ale to už je vyšší level, na meditaci a jinou vyšší ligu ses neptala ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano. Nedávno jsem někde registrovala příběh dvou velryb, kdy jedna snad úmyslně vyplavala na mělčinu a druhá šla bezhlavě s ní, umřely spolu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek