jardadipi

Je možné, že bych nemusel být biologický otec dcery trpící leidenskou mutací, když matka ani já toto onemocnění nemáme?

Dcera má leidenskou mutaci, její matka toto onemocnění nemá, já jako otec také ne. Je možné, že bych nemusel být biologický otec?

Nejlepší odpověď
gecco

Principy dědičnosti nejsou tak jednoduché, jak si, zřejmě, představuješ…
Netrpí touto chorobou nikdo z tvých nebo „matčiných“ příbuzných?
Na druhou stranu – otec je vždy nejistý, máš-li pochybnosti, nech si udělat testy DNA…
😉

Další odpovědi
Šidlo

nemať chorobu neznamená nemať zlý gén, ktorý ju spôsobuje.....to je tuším aj v prípad tejto choroby

dom môže mať zlú statiku a stáť 100 rokov v púšti alebo stáť 10 rokov v meste, kde spadne po prvej búrke.....lebo búrka odhalila zlú statiku.....bez búrky dom stojí aj s chybou

je zarážajúce, že vás netrápi zdravie dieťaťa, ale vaše ego, či ste náhodou nesplodili chorého človeka/či vám žena nezahla......ty­picky ,,chlapský postoj"......utiecť od zodpovednosti…ts

Drap

Skutečně je možné, že nejsi biologickým otcem dítěte. S nemocí to však nemusí mít vůbec nic společného.
Zdrav každého, nevíš kdo otec tvůj !

anonym

Ano – tato nemoc souvisí geny. Ne – tato nemoc přímo nesouvisí s dědičností. Navíc ač se jedná o vrozenou poruchu, neznamená to, že se dala předvídat – že se nevyvinula až po X týdnech těhotenství. Dokonce vám každý rozumný sdělí, že neexistuje naprosto spolehlivý genetický test, či tak. Tedy ani otcovství nelze zcela přesně určit. (Byť se dosahuje naprosto většinové správnosti.)

da ny

Člověk nemusí mít onemocnění pro některou genetickou mutaci spojenou se srážlivostí krve, může však být „jen“ nositelem genu.

Dochy

Jste si jist, že nikdo z vás nemá leidenskou mutaci, nebo pouze víte, že se u vás neprojevil žádný problém se srážlivostí krve??