vas999

Je možné zde na odpovědích.cz zcela změnit znění otázky?

Zde na odpovědích byla položena (i zodpovězena) otázka o tom, zda je možné zcela změnit otázku, pokud u ní nejsou žádné otázky (původní dotaz by mohl být třeba o voze a nový o koze, jak se tak říká). Je ale možné, aby někdo celý text otázky smazal a napsal nějakým jiným způsobem, aby byla otázka srozumitelnější nebo tak, pokud je smysl otázky zachován v původním znění?

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si pravidla. Otázku nemůžete změnit, jen doplnit.

https://www.od­povedi.cz/pod­minky

Je lepší nechat otázku bez odpovědi a vložit novou..

Nebo upřesnit v dodatku. Pokud tazatel změní smysl otázky, někdo odpoví na původní, vznikají často nesmysly. Navíc to není fér.

Stane se, že některá odpověď je na původní dotaz, druhá na upravený. Někdo se už k dotazu nevrací .

Upravit myšleno tak – že není správné změnit celou otázku či odpověď. Lze doplnit, upravit gramatické chyby.

Další odpovědi
led

Je možné zmeniť znenie otázky kompletne, čo však kvalifikujem ako podvod voči užívateľom a samotnému princípu tejto stránky.
Na šťastie, voči tým „humoristom“, ktorí menia charakter otázky po uverejnení prvých odpovedí, jestvuje tu autokontrola, zápis všetkých dodatočných zmien pod tlačítkom " Upravil/a ", kde si môžte pozrieť pôvodné znenie a porovnať s dodatočnými zmenami. Prirodzene toto tlačítko funguje aj pri odpovediach…

Zámer k vzniku a zavedeniu možnosti úprav je možnosť 1× opraviť, doplniť svoju pôvodnú otázku/odpoveď, nie však zmeniť jej celé znenie a charakter.

Pokračovanie mojej odpovede je v zmysle odpovede annas
na túto otázku https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-zde-na-odpovedich-cz-zcela-zmenit-zneni-otazky
považujem za zbytočné jej znenie opakovať…

Emefej

Ano, je to možné. Např. zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-myt-mobil-bez-sim-karty byl necitlivou úpravou zcela změněn smysl otázky.