Rylon

jak psát tučně v internetu

Doplňuji:
jak zadat HTML tag?

Nejlepší odpověď
Hykam

Souhlasím s Chudst, samozřejmě záleží na tom, jestli to daný web podporuje.

Pro Michal Kole: To máte jistě pravdu,že by se neměl vzhled dávat do HTML kódu, ale do CSS, ale pokud přispíváte do diskuzí, tak nemáte možnost zasahovat do CSS souboru, to má většinou pouze kodér.
Jenom podotknu, že pro ztučnění textu zápisem do CSS bych zcela určitě použil třídu (class) a ne identifikátor (id).
Doporučuji nastudovat
http://www.jak­psatweb.cz/css/css-tridy-class.html

Další odpovědi
chudst

Jak kde; bud pomoci html tagu: <b>TEXT</b>, nebo pomoci hybridnich tagu pro diskuzni fora: [b]text[/b].

Jen podotykam, ze na odpovedich to nejde.

edit.: jak „jak zadat html tag“? Vzdyt jsem vam ho prave napsal: <b>TEXT</b> (Ta „becka v zavorkach“ jsou jeden z mnoha html tagu.) Pisete ho normalne do textu.

anonym

V následující větě bude slovo „tučně“ vypsáno tučně …

Texy!

Takhle píšeme tučně, kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

Wiki

Takhle píšeme '''tučně''', kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

BBCode, v diskusních fórech

Takhle píšeme [b]tučně[/b], kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

HTML (nově)

Takhle píšeme <strong>tučně</stron­g>, kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

HTML (+CSS)

Takhle píšeme <span style=„font-weight:bolder“>tuč­ně</span>, kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

HTML (postaru)

Takhle píšeme <b>tučně</b>, kdykoliv potřebujeme část textu zdůraznit

nic z toho však na odpovedich nefunguje 🙂 Zřejmě se domnívají, že bude vhodnější zdůrazňovat sémantiku v textu pomocí ASCII ARTu 🙂

ASCII ART

_|_    _._ |_|  _|_ _  ­_|_
 | |_|(_| | _­|   | }_>< |

to tu ale taky nefunguje. Jen v editačním poli, kde je použito neproporcionální písmo 🙂

Michal Kole

Nově by se už neměl vzhled dávat do HTML kódu, ale do CSS

v html kódu má být <span id=„tucny“>tučný text</span>

a v CSS souboru

#tucny
{font-weight: bold;}