patata

Je možné vyvrátit výpověd dohodou???

Zajímalo by mě jestli je nějaká šance odvoláni když jsem podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru(pracovala jsem i během rodičovské dovolené)…bylo mi totiž vedením řečeno ,že podepisuji jen ukončení stávající smlouvy a že budu pokračovat v čerpání rodičovské dovolené a pak nastoupim zpět na své místo.Nyní firma v mém městě zavřela pobočky a já zjistila po půl roce když jsem čekala odstupné že jsem tehdy podepsala celkovou výpověd a tudíž mi nic nenáleží.Stále jsem na rodičovské dovolené a nevím jestli mám šanci s tím něco ještě udělat.
Doplňuji:
Bylo mi totiž sděleno že nepodepisuji úplné ukončení pracovního poměru,jinak bych to určitě nepodepsala.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bohužel je mi líto, ale s tím již nic nenaděláte. Dohoda je dohoda smluvních stran. smluvní strany se na něčem dohodnou-v tomto případě jste se dohodli na výpovědi z pracovního poměru.

Nevím proč jste dohodu podepisovala a vlastně s ní souhlasila, když čerpání mateřské není důvod k ukončení pracovního poměru. Prostě byste byla dál zaměstnaná.

můžete mi poslat mejl? já vám odepíšu a vy mě pošlete naskenovaný ten dokument. Budeme chytřejší.
Pokud je tam dohoda o rozvázání pracovního poměru, jedná se o ukončení a hotovo.

Další odpovědi
standa

Jak píše Miroslav, na 99% máte smůlu.

To jediné procentíčko je těžká TEORIE, která by spočívala například v tom, že by se vám nějak*) podařilo prokázat, že jste dohodu o ukončení prac.poměru podepsala v tísni.

A následně byste podala žalobu na neplatnost ukončení prac.poměru.

Ale tato ´teorie´ předpokládá velmi důvěryhodné důkazní břemeno a nepochybně advokáta, který by vám poradil jak koncipovat příslušné písemné návrhy.

*) například svědeckými výpovědmi osob, které byly přítomny tomu, když vám byly prezentovány podmínky, za kterých byste měla končit a následně navázat pracovní poměr a nebo, když jste tuto dohodu o ukončení prac.poměru podepisovala