Avatar uživatele
Zlatý

Je možné věřit astrologii? Jaká je její historie?

Jak postupovali astrologové v minulosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Seriózní astrologové navíc tvrdí, že astrologie podle slunečních znamení je příliš primitivní, pro přesnost údajů totiž potřebujete pečlivě vypracovaný tzv. nativní horoskop, což znamená úplnou hvězdnou mapu v okamžiku vašeho zrození. Podle astrologů poskytne sluneční znamení jen všeobecnou představu, zatímco úplný nativní horoskop ukazuje jedinečný, individuální obraz Vaší osobnosti.
Věrohodnost tohoto tvrzení už byla podrobena různým zkouškám. Např. v roce 1950 se francouzský statistik Michel Gauquelin rozhodl vyvrátit některá tvrzení astrologů a ke svému vlastnímu překvapení zjistil, že tvrzení, která napadal, byla sice opravdu mylná, ale v jeho výsledcích se objevily jisté statistické anomálie. Prověřil je a s úžasem zjistil, že v určitých skupinách vysoce úspěšných lidí se projevuje významná souvislost mezi jejich profesí a postavením planet při narození.
Odhalil, že vynikající vědci se často rodí s ascendentem v Saturnu, zatímco pro úspěšné vojáky a sportovce bývá vládnoucí planetou Mars. Pravděpodobnost, že by šlo o náhodu, je miliony ku jedné.

Zdroj: http://inex.cz/referaty/refera t.asp?id=4530

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Historie astrologie-Astrologie se objevovala prakticky ve všech důležitých kulturách, které kdy na Zemi existovaly. Mám na mysli civilizace, které byly schopny pozorovat noční oblohu a provádět ty nejzákladnější astronomické výpočty. A že Egypťané, Řekové, Římané, Inkové, Babylóňané, Chaldejci, Číňané i středověcí Evropané výše uvedenými znalostmi disponovali, o tom nemají současní vědci, archeologové a historici nejmenších pochyb. Dřívejší civilizace měly oproti nám, přes veškeré další negativní znaky jednu nespornou výhodu - bližší kontakt s přírodou a jejími cykly. Já sám nejsem nikterak idealisticky založeným člověkem a raději se vždy dívám na svět spíše reálným pohledem, ale po osmi letech experimentování s astrologií zde mohu zodpovědně prohlásit - prakticky vždy se mi povede pomocí znalosti datumu narození a aplikace starověkých metod odhadnout druhého člověka natolik, že je z toho on sám sám velmi udivený a překvapený. To však není posláním astrologie. Tím je zejména umožnit těm, kdo o to mají zájem, nahlédnout do světa přírodních zákonů a zejména do zákona příčin a následků.Věřit v astrologii je možné

Zdroj: http://www.oranzovestranky.cz/ view.php?cisloclanku=200512020 7


Avatar uživatele
Zlatý

Abychom mohli správně pochopit funkci astrologie, je důležité znát její kořeny. Její vznik je však zahalen tajemstvím, jako kolébka astrologie bývají uváděny území Egypta, antického Řecka a někdy také Číny. Každopádně nejčastěji je uváděno území Babylonie mezi 3. a 2. tisíciletím před Kristem. Ke zdatným astrologům patřili i vyspělé říše Latinské Ameriky jako Aztékové a Mayové. Tento druh pavědy byl blízce spjat s náboženstvím a vztahem k přírodě a to vede k domněnce, že astrologické předpovědi tedy pravděpodobně vznikaly nezávisle na kulturách, tzn. popření původní teorie, že umění astrologie se postupně šířilo z jednoho místa. Tuto myšlenku podporuje i fakt různého pojetí astrologie.
Jedno mají však všechny kultury společné, a to spojení s oblohou.
Mě osobně se třeba nechce věřit, že má budoucnost je napsaná ve hvězdách. Jenže když se náhodou nějaká ta předpověď splní (a že to při těch mnohoznačných výkladech není složité), tak trochu pochybuji.

Takže až si budete příště číst nějaký ten horoskop, doufejte, že se nevyplní jedna z mnoha předpovědí na téma konec světa. Vždyť rok 2012 je tak blízko!

Zdroj: http://www.info-koktejl.cz/clo vek-priroda/tradice-a-zvyky/as trologie-aneb-je-nase-budoucno st-opravdu-ve-hvezdach/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3220
Zlatý quentos 1427
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 950
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.