Je možné si udělat maturitu z jednoho předmětu, který si zvolim i 30 let po maturitě?

Nejlepší odpověď
zzzzz

No než byla státní, tak to zcela jistě možné bylo, stačilo požádat ředitele školy, aby ti uznal maturitní známky z předchozího maturitního vysvědčení. Mám kámošku a ta má 2 maturity, tu druhou jen z odborných předmětů.
Teď si tím na 100% nejsem jistá, ale myslím si, že to jde.
Dokonce jde, že nemusíš chodit vůbec do školy a jen se přihlásíš k maturitě.
Doplňuji:
Marsi, to je ta možnost bez studia, ten zákon platí už víc než 5 let, až teď si toho všimli novináři .-))) Ale maturuje se tam ze všech předmětů, i z těch kde je státní zkouška.

Další odpovědi
marci1

Ano,je to možné, stačí mít znalosti a 54 tisíc Kč.
http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/skolstvi/sko­la-nabizi-maturitu-bez-studia-za-54-tisic-korun_304782.html#­.U2PGz1etPws
Doplňuji:
Omlouvám se, hned mi to nedošlo. 🙂