Lurius

Je možné nemyslet na NIC?

Vypnout a nemyslet vůbec na nic?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě, vždyť jak člověk usíná – chvilku myslí na nic, ne?

Další odpovědi
anonym

Obtížné, tento stav lze dosáhnout několikaletou duchovní meditací.

Kelt

Myslet na nic vyžaduje velkou duševní sílu, ale na druhé straně jsou lidé, kteří NIC neudělali a Ničím nepřispěli a protože myšlenka předchází čin, kladu si otázku za nemyslet na nic a myslet na nic je stejná věc.

zjentek

přestože vypneš tak budeš myslet a v tomto případě začneš vnímat svý přítomný činnosti ..toto je vlastně moment, kdy se z nepřítomnejch stávají přítomní
Doplňuji:
..a odtud si vyvoď tu hlubokou meditaci, páč když přítomnou činností bude nečinný sezení, staneš se vlastně takovým přítomným nepřítomným, nebo naopak, kterej má fůru času přemejšlet o nepřemejšlení, aby tímto způsobem konečně přišel na to, že nejlepší cestou k absolutnímu „vypnutí“ je neúprosná dlouhotrvající makačka na stavbě ..a v tomto bodě je to celkem logický, protože vesmír podle mýho moc nepřemejšlí ..vesmír je prostě V POHYBU:)

marci1

Je to možné, ale pokud chceme na nic nemyslet, musíme se zbavit toho, že myslíme na to, že na nic nemyslíme. Prostě nemyslet na to, že chceme nemyslet na nic. A to je opravdu velmi těžké. Nedokáži si to představit, ale údajně se to dá duchovním tréninkem natrénovat za několik měsíců. 🙂

anonym

Ano – meditací lze dosáhnout úplného ´vyprázdnění mysli´ – ale chce to cvičit a trénovat, ´jen tak´ se ti to nepodaří.

MMA

Podle mě až skapeš tak na nic myslet nebudeš:-))) Jinak je to dosti obtížné, zajeď si tam k nim do té V. Asie ať tě to naučí;-))