Je možné hrát na klarinet i na trubku? Nemyslím v jednu dobu, ale zda si nenatáhnu svaly na puse.

Slyšela jsem, že se to nedoporučuje, ale ráda bych slyšela názor odborníka. Z hlediska dechu a svalů na puse, tlaku vzduchu v hlavě atd. Děkuji.

Odpovědi
Carolin

Běžnější je kombinace klarinet – saxofon a trubka – pozoun. Je pravda, že z hlediska nátisku je hra na klarinet jednodušší, u trubky se do hry zapojuje víc svalů a nátisk je naprosto rozdílný. Doporučuji nechat si poradit od místního učitele ZUŠ nebo konzervatoře, ten dobrý určitě vyjde vstříc, a taky se podívá na Tvé proporce (rty, tváře, prsty…), a poradí :) Hudba je hlavně pro radost!