marci1

Je možné dlouhodobě pít kopřivový čaj ?

Názory se stále různí. Bylinkáři ho doporučují pít dlouhodobě. Vím, že odvodňuje, ale údajně prý vyplavuje vápník z kostí a připravuje tělo o draslík.

Nejlepší odpověď
johana 56

Kopřivový čaj působí na organizmus velmi komplexně, a proto jeho specifické účinky v podstatě zůstávají v pozadí za celkovým zlepšením tělesného stavu. Využívá se pro zvýšení vylučování moči a odpadních látek v ní rozpuštěných, mírně stimuluje játra k detoxikaci metabolitů a k případnému vyloučení jejich nelikvidovatelné části do žluče, stimuluje práci slinivky i sleziny svými enzymy a v trávení se chová nejen stimulačně a peristaltičně, ale také protizánětlivě. Kopřiva podporuje hojivé procesy kdekoliv v těle do té míry, že se nedoporučuje při většině rakovin, mimo rakoviny žaludku a leukémie, kde naopak mimořádně účinně podporuje základní terapii. Také podporuje krvetvorbu a tvorbu mléka kojícím, čistí krev od dusíkatých látek při revmatizmu a aktivuje slinivku při zvýšeném cukru až diabetu. Pomáhá při alergiích a ekzémech, čistí cévy od aterosklerotických změn, snižuje krvácivost, pomáhá proti hemeroidům (a čerstvá zevně v obkladech proti blbcům…), odstraňuje náchylnost k prochlazení, snižuje zahlenění v trávicím traktu, zvyšuje obsah železa v krvi a je to takový univerzální veskrze opravářský čaj, který se dá popíjet vcelku pravidelně a velmi dlouhodobě.

http://www.de­dekkorenar.cz/clan­ky/o-bylinkach---humorny-special/kopri­va.html

Doplňuji:
Všeho s mírou
Nepředpokládá se ovšem, že by člověk vypil kopřivového čaje denně pět litrů, protože u kopřivy (stejně u jakékoliv další bylinky), je dobré dělat v pití čaje i pauzy. Platí zde jako ve všem pravidlo »Všeho s mírou«.

http://www.ka­fe.cz/chci-byt-zdrava/nemoci-tela/kopriva-nejen-zaha-ale-hlavne-leci-jak-226.aspx

Další odpovědi
anonym

Stručně řečeno: žádný bylinkový čaj by se neměl používat déle než měsíc. Optimální je po třech týdnech si udělat alespoň týdenní pauzu. Klidně se dá po té znovu pokračovat.
Pauzy jsou důležité právě proto, aby se s jednostranným působením bylin mohl organizmus srovnat.

pusinka50

Při používaní jakýchkoliv bylinek se doporučuje pít max 6 týdnů a pak si dát týden, 14 dní, pauzu. Ne pít čaj celý den, ale stačí 2–3 šálky denně. Po kopřivovém čaji budeš hodně běhat „na malou“:-)

lubos rod

zdravim , beru koprivu pravidelne uz mnoho let , 1 litr , 5 dnu v tydnu . Sladim pul lzickou medu. Nikdy jsem nemel problem . Na jare , pred kvetem je nasusim a potom cely rok piju.
Nikdy jsem zadne ucinky nepocitoval. Je mi stale stejne …dobre _) . Stare rakusanky , doporucuji pit koprivu dlouhodobe , protoze jenom pak se projevi jeji blahodarne ucinky .
Ja s tim souhlasim

kore7

Tip na článek o čajích http://biolekar­.cz/jake-jsou-rozdily-mezi-bilym-zelenym-a-cernym-cajem/

anonym

Kdyby kopřiva odváděla z těla vápník, jistě by to bylo zaneseno do knih. Protože by tím mohly vznikat kaménky v ledvinách. A to se neděje. Kopřivový čaj můžete pít častěji než obyčejný čaj, nebo obyčejný čaj vynechat a pít kopřivový čaj. O omezené době jak dlouho se smí pít kopřivový čaj píší mnozí na blozích které přitahují pozornost. Nic pravdivého nevědí tak kopírují. Kopřivu sbírejte na slunných místech, hodně světla. Tam roste kopřiva všech druhů vhodných pro kopřivový čaj nebo omáčky, náplň do domácího chleba, karbanátky, … tam kopřivy mají málo dusitých či dusičnanů. Z jara to co natrháte, nasušíte, v rukavicích rozdrtíte, schovejte do sklenic. To je vhodné pro kopřivový čaj. Tužší kopřivy sbírejte pro pokrm, náplně. A ničeho se nebojte. Znáte to? Když koza nežere kopřivu, nebude žrát už vůbec nic.