Je možné aby si někdo přihlasil trvalé bydliště bez vědomi majitelů nemovitosti.

Mám za to že by se to nemělo stát, ale známy tvrdí že se to stáva.Už jste někdo takovou situaci zažili nebo oni slyšeli? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano , již se to stalo.

Další odpovědi
iceT

Stát by se to nemělo,protože když se někde přihlašuje TP,je nutný souhlas majitele nemovitosti,pop­řípadě souhlas toho,na koho je napsaná nájemní smlouva.

Michal Kole

Bohužel stačí zfalšovaná plná moc, úřednice nemá povinnost zkoumat pravost.

anonym

Explicitně to možné je, protože podmínkou TP je souhlas pronajimatele nebo předložení nájemní smlouvy, což není totožné s majitelem nemovitosti. Pronajimatel může být správní firma či stávající nájemce. Obojí se dá obejít nejen falzifikátem, ale i jinými cestami, které nemohu prozradit, abych se nedopustil návodného chování.
Čili resumé, nemělo by se to stát, ale děje se tak, jako v mnoha jiných obdobných případech v našem slavném právním systému.
Jeden příklad za mnohé – při nedávné brněnské kauze byli zkorumpováni nejen výkonní policisté, ale i policejní inspekce a což je vrchol, i někteří soudci a státní zástupci, kteří mají právě dohlížet na dodržování zákona. Tristní výsledek je, že řízenými konkurzy podniků, zlikvidovali valnou část průmyslu Jihomoravského kraje. Tady by se měly probudit všechny ty proklamace politiků o razantním boji proti korupci a klientelismu. A to je jen špička ledovce, možná bychom byli všichni šokováni při demaskování většiny podivných, obtížně doložitelných kauz.

kapka

Když jsem měnila kdysi dávno trvalé bydliště /do domu tchýně/, vím jistě, že jsme šly na úřad spolu, jinak by to nešlo.
Jedině tedy že by někdo sfalšoval tu plnou moc, jak píše Michal Kole.