Avatar uživatele
Pokročilý

Je možné aby otec žádal po rozvodě bez souhlasu matky ,která má děti ve své péči,o DNA,tím že vytrhne dítěti vlasy?

Doplňuji:
Vkaz pro zjenteka:Odpovedi.cz slouží na rady těm co se ptají,ne na urážení a ponižování.Zamysli se.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Z tohoto článku vyplývá, že souhlas matky není třeba. Takové testy se dělají anonymně, pouze se prokáže, že zaslané vzorky (otec a dítě) prokazují otcovství nebo vylučují.
Pokud se otec takto anonymně dozví, že není pokrevním otcem dítěte, musí požádat o určení nebo vyloučení otcovství soud a zde již musí poskytnout vzorky oba rodiče i dítě (děti) a postup je přísnější (otisky palců atd.) aby nemohlo dojít k záměně vzorků.
http://www.novinky.cz/…
Doplňuji:
Podle textu se testem DNA otcovstí potvrdí nebo vyvrátí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

otec žádá tím, že vytrhne? každopádně má muž, který má na dítě platit právo vědět zdali je dítě skutečně jeho...


Avatar uživatele
Zlatý

z právneho hľadiska je to v poriadku.
Čo sa týka vzťahov, je to jasný prejav nedôvery (vo vás).
je iba na vás, ži vám testy vadia alebo nie, nie nadarmo sa hovorí, že matka, istá, otec neznámy (bez urážky dámy, dovolil som si citovať pána Plzáka).
prípadné právne dôsledky záležia na výsledku testu, ktorý potom opätovne nariadi súd.

na okraj:
otcovstvo sa neurčuje, ale vylučuje, teda stanovuje sa nie či je niekto otec (správe môže byť otec), ale či niekto nie je otec (nemôže byť otec).


Avatar uživatele
Zlatý

hele, a není lepší mu ušetřit práci a čas a konečně mu říct, čí ty děti 100% jsou, co myslíš?
Doplňuji:
no pokud tě urazí, že by třeba 100% jistě věděl, čí jsou ty děti, tak:
1) tam s tou důvěrou není něco v pořádku
2) pravda mu vyrazí dech natolik, že lež už je menší zlo
hodně štěstí cestou životem ,)


Avatar uživatele
Zlatý

Nevím jestli je to to možné, ale určitě je to správné. Představ si situaci, kdy po tom co se manželům narodí dítě, chlap zjistí že mu ženská soustavně zahejbala. Požádá tedy o rozvod, soud dítě přiřkne jí, toho času už žijící s přítelem a pravděpodobným otcem dítěte, a jejímu bývalému nařídí aby této vyvedené rodince platil příštích 20 let rentu. Myslíš že je to správné?

Popravdě řečeno nějak nerozumím smyslu otázky, chápu na co se ptáš, ale nějak nerozumím tomu na co se ptáš, pokud se to tedy týká tebe osobně, ale budu předpokládat že ne a že se jedná o nějakou hypotetickou osobu a pak je všechno v pořádku. :) Hele, vem si to takhle, kdyby to bylo obráceně a rodily chlapi, ty bys přece taky chtěla vědět jestli je to dítě tvoje nebo ne? A pokud tomu rozumím dobře, bm po tvé hypotetické osobě nechce ani žádný peníze za test, jen vlas dítěte, takže pokud tvá hypotetická osoba 100% ví, že to dítě je jeho, nemá důvod to zdržovat, jsou to jeho zbytečně vyhozené peníze.

Prostě sečteno podtrženo, ať se na to dívám z jakýkoliv strany, tak jsou jen jen dvě možnosti, osoba z tvé hypotetické situace je buď ten 1. případ, žena co zahnula, žije s otcem dítěte a snaží se z toho vytlouct co to dá na úkor bývalého manžela, a nebo se jen snaží svému ex házet klacky pod nohy...
Doplňuji:
Údajně bys mu..tedá, ta tvoje kamarádka bys mu ty prachy vracet nemusela, ale v případě že by došlo k žalobě o popření otcovství a ta by byla úspěšná a zároveň by se přišlo na to kdo je biologickým otcem, tak pak by mohl expartner požadovat již zaplacené výživné po něm.

Zároveň ale prý platí nějakej zákon, že popření otcovství je možné pouze do tří let dítěte a poté už může žalobu na popření otcovství podat jen nejvyšší státní zástupce. To je potřeba si nejdřív oměřit krejčovským metrem, jinak by mohlo dojít ke zmatečnému řízení.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

celie

Kluci máte pravdu obadva a mimochodem ted jsem si s bolakem dopisovala.Do této poradny píšu pro odpovědi co pomužou,ne které zesměšnuji tazatele.Ted se ptam,co se bude dít když to dítě nebude jeho a on platil 6 let alimenty.Muže to soudně vymáhat zpet po matce?

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

nie, užité výživné sa nevracia ani sa nedá súdne vymôcť.

Avatar uživatele
Pokročilý

celie

Takž pokud má to dítě 12 let,tak by mohla mít pokoj od nějakého vydírání?

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

ak správne chápem, chlap platil výživné na dieťa, čo nie je jeho a vy hovoríte o vydieraní? Koľkokrát ste žiadala o zvýšenie alimentov?

Pokiaľ by vás prizabil a zmrzačil (na vozík), verím, že každý súd by chápal jeho čin a odsúdil by ho iba podmienečne. Nie za to, že ste ho podvádzala a dieťa nie je jeho, ale za tie prachy a za to klamstvo, čo ste sebe celé roky tajila.

Avatar uživatele
Pokročilý

celie

Ne muj případ to není,obe me děti maji krev po otci,tak vás zklamu.

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

či vy, či ktokoľvek samozrejme, neviem, či ide o váš prípad.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

celie: mimochodem, šla jsi na to hooodně žensky tím, že jsi napsala, že urážím a ponižuji a měl bych se zamyslet. Bohužel ale tato poradna neslouží tomu, aby jedni uživatelé si dělali špatné obrázky o jiných uživatelích. Slouží tomu, aby tazatel dostal odpověď, s kterou se dá dále pracovat. V tvém případě by jsi si měla vzít nejvíce z odpovědi bolaka, jenž má váhu a který má skvělý dar vyjádřit stručně totéž, co já musím vyjadřovat dlouhýma dvěma větama ,)

Avatar uživatele

anonym

Nejde vždy o nedůvěru ze strany otce. Případ v porodnici zaměněných holčiček vyvolala podezíravá babička!
http://zdarsky.denik.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.