Questman

Je možné aby měl vzhledově neatraktivní člověk v dnešní době opravdové přátele?

Doplňuji:
Nevím, řekl bych, že jsem milý ke všem.
Vždycky si každého vyslechnu a vždycky se snažím pomoct, pokud je to v mých silách.
Nejsem bez chyb ale nikdy jsem k nikomu nebyl vědomě nespravedlivý, nejsem povahy hádavé či mstivé, přesto trávím většinu času o samotě, ačkoli ji nenávidím.
Myslím, že má ošklivost je pro mne Kainovým znamením, která mě distancuje od dnešní společnosti.
Můj pocit je, že dnešní společnost je dost tolerantní k mnoha věcem ovšem kromě ošklivosti.

Proč někdo jako já musí usínat s myšlenkami na smrt?
Proč není nikdo, kdo by položil ruku na rameno a zeptal se „neděje se něco?“
Taky si někdy říkáte, že by bez vás bylo lépe? …

Nejlepší odpověď
MK44

„Je možné aby měl …“
Ano, je. Pokud jde o „opravdové“ přátele má na to dokonce větší šanci než nějaký hezoun. Ten sice bude mít víc známých, tedy přesněji těch, kteří chtějí být jeho známí. Ale daleko víc půjde o povrchní nebo dokonce prospěchářské vztahy s těmi, kteří se chtějí blejsknout ve společnosti někoho pohledného, kteří se chtějí přiživit na jeho případném společenském úspěchu. Žijeme v mediální show-době. Kam že se ale takoví nohsledi podějí, když se optická atraktivita vytratí?

„Proč někdo jako já musí …“
To teda, u všech všudy, nevím proč. Proč by musel? Ať se do takových myšlenek nenechá od nikoho, a tedy ani sebe sama, nutit. To si především nemusí nechat líbit. Ať našeptávači takových myšlenek klidně nafackuje – bude to v sebeobraně.

„Taky si někdy říkáte, že …“
Že by na světě bylo lépe beze mne, si nemyslím. Přítomnost či nepřítomnost mé maličkosti svět nevytrhne. Ale v případě člověka, který je milý ke všem, každého vyslechne a vždy se snaží pomoct, není hádavý a mstivý ani vědomě nespravedlivý a může tedy usínat s čistým svědomím, by jeho absence udělala svět horším.

Další odpovědi
gecco

Určitě, přátelé (tedy, ti opravdoví), se nepoznají podle toho, že mají v oblibě tvůj (můj, jeho, náš) xixt…
;-D

anonym

Jasně, že ano, znám chlapa, ten je tak škaredý, tlustý, a má tolik kamarádů a ženy se na něj lepí jak žvýkačka, …tomu se říká „kouzlo osobnosti“. Je strašně fajn, vtipný, milý, pozor! umí hrát na co sáhne, je moc šikovný, …kdo by neměl takového člověka rád?
Doplňuji:
Když je jeden naštvanej, říká si v duchu všelijaké blbosti. Nebuď sám. Dělej všechno proto, abys nebyl sám. Tak se ohákni a vyraž do ulic, trochu si pusť žilou, jdi třeba do bazénu, vždyť tam je takových lidí, mi neřikej, že by ses neseznámil s novými lidmi…
Člověk, když je doma dlouho sám, začne moc přemýšlet o věcech, na které by si ani nevzpomněl, kdyby nebyl sám. Vymyslíš takový hovadiny a to jen proto, že jsi tam tak sám. Rozhodně v tom nejsi první, ani poslední, kdo tohle zažívá. Ty musíš prostě ven. Proč si jen chlapi myslí, že ke štěstí musí být i hezcí? Není to pravda, chlap, pokud chce uspět, musí být víc vnímavý, komunikativní, takový jako veselý…nikdo nemá rád smutné lidi. A jak píšeš, nejsi takový. A hlavně se zamysli nad tím, jestli se stýkáš s vhodnými lidmi, jestli náhodou „neházíš perly sviním“, někteří jsou tak tupí, že se můžeš snažit jak chceš a neuspějěš, protože oni žijí jiný život, takový promitivní, jednoduchý a nechápou ten tvůj způsob žití a myšlení.
To jsem se nějak moc rozfilozofovala 🙂 Nemá to ani hlavu, ani patu, snad jsem se tě ničím nedotkla, to bych nechtěla

mosoj

V dnešní době moc opravdových přátel nenajdeš. Pokud je máš važ si jich ať vypadají jak chtějí.

zjentek

no počkej počkej, ptáš se na opravdové přátele? S tím by nějaká opravdu strašná maska neměla mít problém, ba naopak ..právě vzhledově atraktivní člověk opravdové přátele vesměs nemá ..takovej jedinec má přátel fůru a úsměvama je úplně vobalenej, jenže my se tady bavíme o opravdovejch, že jo ..a skutečné, čili opravdové přátele atraktivní jedinec nezná a vsaď se se mnou, že je to pravda ..to si kuř.
V běžným životě to moc vidět není, páč ti atraktivní choděj na psychinu tajně ..neseděj běžně v čekárně mezi těmi, co jim lidově říkáme „nebe“ ..podle jejich úhlu pohledu

da ny

Jsi takový, jaký chceš být a tak tě vidí i ostatní ;)
Sám se distancuješ svým postojem. Usínej bez negativních myšlenek!
Važ si svého zdraví a života.
Neutápěj se v sebelítosti ;), nebuď zatrpklý.

Já usínám s tím, že se těším na další den a děkuji za každé nové ráno!

Měj rád (zdravě) sám sebe, nauč se to. Pak budeš umět mít rád jiné a oni tebe 🙂
Vstávej s nadějí a přáním – dnes bude příjemný/prima den.
Usmívej se, vylaď vlny, které vysíláš do okolí.
Známých, kamarádů mohou být mraky – ne každý za to stojí.
Přátel, těch opravdových bývá jen pár…
Doplňuji:
Zapomněla jsem na odpověď:
Ano, je to možné ;-D

marci1

Myslím, že se trochu podceňuješ. Najít opravdového přítele, kterému se můžeš svěřit, můžeš mu věřit, pomůže Ti, když potřebuješ, je velmi těžké pro každého. Většina lidí má „jen“ kamarády. Kdo má opravdového přítele, má velké štěstí v životě. Opravdový přítel má svého dobrého přítele, i kdyby byl jakýkoliv. Více než na vzhledu, záleží na tom, jestli si rozumí a chápou. Nepodceňuj se, začni myslet pozitivně, ber život s humorem. A třeba až se „naladíš“ na pozitivní vlnu, zničeho nic se ten opravdový přítel objeví. Držím Ti palce ! 🙂

Nevíteto?

Ano je 🙂
Doplňuji:
Možná se pohybuješ jen ve špatné společnosti, všude to nemusí být stejné 🙂 A co tvoje rodina, té na tobě ne/záleží taky jenom kvůli vzhledu? V nejhorším případě existuje určitě spoustu dalších „ošklivých“, ale hodných lidí se kterými se můžeš kamarádit. 🙂

huxa

Víceméně da ny mi mluví z duše, ale píše to jak panovačná cukřenka.

  • Tvé myšlenky jsou tvé, je jedno, jestli máš opravdové přátelé, přátelé či nepřátelé, tvé myšlenky nemohou měnit.
  • Kdyby ti někdo položil ruku na rameno a zeptal se „neděje se něco?“, nedostal by chabou odpověď „ale kdeže“? Myslíš si, že by se dál tímto nějak zabýval? Udělal jsi to někdy ty některému známému? Choval jsi se někdy ty k někomu jako „opravdový přítel“ a zjišťoval všechny jeho myšlenky a strasti?
  • Nikoliv, hodlám minimálně ještě pár životů lidí hodně změnit, tudíž by mne byla škoda.

Můj osobní pohled-známý, kamarád je milý jako ke všem ostatním, vyslechne si mne a snaží pomoci, nehádá se a nemstí. Nejlepší kamarád se se mnou klidně porve nad pivem skrz jiný názor, v opilosti nakreslí knírek, podkopne nohy, objedná si na mne jídlo, prostě klasické kamarádské taškařice, které ovšem k běžnému příteli si nedovolíš. V samotě jsem vyrůstal, v samotě rostu dále. Samotu nemůžeš nenávidět, samota je absencí něčeho, stejně jako tma je absencí světla. Nemůžeš nenávidět tmu, akorát můžeš milovat světlo. Nicméně můžeš nenávidět světlo a poté pro tebe bude tma vysvobozením.

bolak

Ošklivost je jedna věc, ale na tom jak se s tím vyrovnáš. Podívej se třeba na Klause mladšího > http://oidnes­.cz/13/023/cl5/NH4976dc_­klaus.JPG To je držka!!

Nejdůležitější otázka je, jseš hnusnejší než on?

Questman

huxa

  • Kdyby ti někdo položil ruku na rameno a zeptal se „neděje se něco?“, nedostal by chabou odpověď „ale kdeže“? Myslíš si, že by se dál tímto nějak zabýval? Udělal jsi to někdy ty některému známému? Choval jsi se někdy ty k někomu jako „opravdový přítel“ a zjišťoval všechny jeho myšlenky a strasti?

Budeš se asi divit ale přesně to jsem za svůj, zatím poměrně krátký život, udělal už mnohokrát.
Jednomu dávnému příteli jsem kdysi rozmluvil sebevraždu a jemu se nakonec podařilo se vzchopit…
Myslím, že navenek působím dost chladně až misantropicky ale dávám to za vinu své poměrně introvertní povaze…
Pokládám se za osobu dost empatickou, proto nedokážu někomu nepomoci, když vidím, že se trápí a je to v mé moci , ačkoli téměř jistě vím, že jakmile se zvedne ze dna, už si na mě nikdy nevzpomene…
Ve mnoha věcech mám pevnou povahu a jen tak mě něco nerozhází ale pokud jsem delší dobu v izolaci, bez přátel, se kterými bych mohl rozmlouvat, začne se moje emoční „hradba“ až děsivě snadno hroutit. Asi jsem něco na způsob pozitivního viru, pokud mám příležitost, pomáhám svým „hostitelům“, nikdy neodmítnu někomu pomoci v těžké chvíli a vždycky – Vždycky, i v tom nejnabitějším rozvrhu dne, si najdu čas na rozhovor s přítelem, který si potřebuje promluvit o věcech jakékoli povahy, nikdy se o nich dále nešířím… vím o lidech věci, které by dokázaly zničit mnoho přátelství i vztahů ale nikdy se o nich dál nešířím…
Právě proto mě asi tolik bolí a zraňuje mě, že sám nemám přítele, u kterého bych se mohl sám „vyplakat“ a poradit, když je mi těžko.

Děsím se dne, kdy se moje „hradba“ proboří úplně a ani knihy ani „kamarádi“ na facebooku nebudou stačit na její opravu…

bolak

„Vždycky, i v tom nejnabitějším rozvrhu dne, si najdu čas na rozhovor s přítelem, který si potřebuje promluvit o věcech jakékoli povahy, nikdy se o nich dále nešířím… vím o lidech věci, které by dokázaly zničit mnoho přátelství i vztahů ale nikdy se o nich dál nešířím…“

možná to je jeden z důvodů, je obecně známé že ten kdo ví o mnoha lidech spoustu choulostivých informací, stává se hrozbou; četl jsem kdysi příběh o člověku který pomohl svému nejlepšímu kamarádovi z nejtrapnější situace v jeho životě (dostal v restauraci průjem a nasral si do kalhot) a místo vděčnosti přišlo opovrhování, pomlouvání a snaha dokonale ho zdiskreditovat přede všemi kdo by mu byli schopný uvěřit, kdyby se náhodou někdy v budoucnu o něm prořek

huxa

Až budeš chtít, napiš mi, můžeme probrat co dělat, až hradby padnou.
Jak se píše v bibli:
„je už jen otázkou času, kdy hradby padnou, jeho obyvatelé budou dílem povražděni a dílem zotročeni a země bude obsazena“
Ovšem musíš si vybrat, na které straně hradeb stojíš a co to bude mít za důsledky.

Je jen a jen dobře poznat i ty nejtemnější lidské stíny, přes neustálý vývoj lidstva přetrvávají a musí se něco stát, aby tyto stíny zmizeli. Musí nastat temnota, víš proč temnota? Neb lidé jsou ovládáni svými stíny, nebo stíny lidmi? Vyjde to nastejno, dokud nezhasne světlo a stíny nezmizí, poté si každý musí vybrat, buď bude žít jako svůj bývalý stín a nebo jako své bývalé tělo.