DusanOrlik

Je možná výměna telefonu?

Zdravim,
Ve stredu (3.6.2015) jsem v opavskem Tescu zakoupil mobilni telefon Beex Freedom za 3049,– (protoze jsem ten stejny mobil reklamoval).Bylo by mozne mobil vymenit za jiny/jiny typ? Konkretne Lenovo A536 ktery mate v letaku ve sleve a stoji 3299,– (s tim ze bych zbytek penez doplatil)? Je to mozne? Mobil ktery mam je temer jako novy,temer nepouzity.
Muzete mi poradit?Predem diky za vase nazory :)
DOPLNUJU: Ten mobil (prvni co sem mel Beex) mi dali rovnou prachy a ja si za ty prachy koupil uplne stejny,jenomze tedka s nim nejsem spokojeny.Je uplne v poradku akorat ten google play nemphu rozjet,takze to je asi zase na reklamaci.Kaz­dopadne vim ze tenhle mobil uz nechci a nevim jestli by bylo mozne vymenit za jiny typ a doplatit zbytek.Co myslite? :/

Nejlepší odpověď
Löwe

Zeptat se na prodejně.

Další odpovědi
mojitek

ahoj,tak především máš nárok na vrácení celé částky a to,jestli si kopíš jiný telefon je už tvá věc.Jedná se o opakovanou závadu..
Doplňuji:
aha.Tak pokud máš zapnuta data nebo wifi a přesto se nemůžeš se dostat na google play,to je mrzutý,samozřejmě. A jinam na net se dostat můžeš nebo to nefachčí? To musíš vyzkoumat než někam půjdeš. Pokud nejde net vůbec(a ty máš možnost napojit se na wifi nebo data),šel bych s tím do prodejny a žádal vrácení peněz.

zzzlatokopka

Pokud se vada vyskytne do půl roku od koupě, je to jako by byla už při prodeji, takže rozpor s kupní smlouvou, od smlouvy můžeš odstoupit, nesmíš ale reklamovat a chtít opravu, nebo výměnu, musíš přímo při reklamaci do protokolu napsat, že žádáš vrácení peněz, pro rozpor s kupní smlouvou z důvodů vyskytnutí vady do půl roku od koupě.
Doplňuji:
Pokud to je na reklamaci (což já nemohu posoudit) tak reklamuj a uveď při reklamaci ten rozpor, pokud to neuvedeš hned, peníze ti nevrátí, jen ti ho opraví, nebo vymění.

iceT

Být tebou,bych si zjistila,jestli android 4.4 kitkat google play podporuje,jinak to podle mě nemá smysl kupovat viz tvoje dřívější otázka.

briketka10

Přečetl sis specifikaci :
https://www.al­za.cz/lenovo-a536-black-dual-sim-d2148088.htm?kam­pan=adw1_dsa-alza&gclid=CKq­WgP2EgcYCFQYew­wodGKwAyA

Funna

docela pochybuji o tom, že ti jen kvůli tomu, že ti nejede Gooogle play (bude pravděpodobně jen špatným nastavením) a protože se ti už nelíbí, ti vymění (s doplatkem) už používaný telefon za nový a ještě jiný…ale možné je všechno, třeba je to hodně benevolentní obchodník…ale to ti řeknou jen a jen na prodejně, kde sis ho koupil…každopádně žádný právní nárok na tohle nemáš…

DusanOrlik

Normalne internet jde.Ale zkousim jak wifi tak data tak to proste nejde.Zkousel jsem snad vsechno.Pise to chyba prihlaseni.Tak to teda pudu zitra reklamovat a mam rict ze chci vratit penize a popsat tu zavadu?

mojitek

musíš si nejdřív vytvořit osobní účet na google play(googlu).Pak by to mělo být v poho 😉

iceT

Nebude to v poho,jelikož nedávno jsem měla s kámoškou stejný problém…účet na google vytvořený a přesto to hlásilo chybu,stejnou jako u tazatele.Bylo to na tabletu s anroidem google jelly bean,chtěly jsme jen přehrát OS a servisák se rozhodl,že to raději vyreklamuje a doporučil jiné zařízení.Na Google play se dá v pohodě zjistit,jaká zařízení podporuje a mobil Lenovo A536 na tom dlouhatananánském seznamu není…

Funna

chyba přihlášení, není chyba přihlášení na net, ale na tvůj účet, který na goooglu máš!!!