pn65

Je možná další exekuce po splacení insolvence?

Jsem v insolvenci´a splácím, z rádia jsem se dizvěděl, že exekuce do roku 2016 i samotný dluh narůstá i během insolvence, takže by mě zajímalo, jestli po skončení a splacení insolvence, na mě nebafne exekutor kvůli dluhu,který se nastřádal behěm insolvenčního řízení.

Nejlepší odpověď
autacek

Nepíšete jednu základní věc, tedy jakým způsobem je váš úpadek řešen.

Tak že zjednodušeně, pokud se nejedná o oddlužení, tak klidně „bafne“.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Po skončení oddlužení, resp. insolvenčního řízení musíš podat insolvenčnímu soudu Návrh na osvobození od placení dosud neuspokojených pohledávek. Pokud soud shledá, že vše proběhlo řádně, vydá Usnesení o osvobození dlužníka od placení dosud neuspokojených pohledávek a tím to celé končí.
Úroky během insolvenčního řízení neběží, částku kterou si věřitel přihlásí tu také požaduje a nic víc požadovat nemůže.
Během insolvence nesmí vzniknout další dluh, protože to by bylo porušením a soud by insolvenci zrušil a vše by „jelo ve starých kolejích“.
Pokud někdo nepřihlásil svou pohledávku, přestože tak měl učinit, tak má prostě smůlu a nic nedostane. Hlavně nebude mít v ruce exekuční titul a bez toho žádný exekutor nemůže konat.

ivzez

„Nebafne“.
Pokud ovšem po skončení splátkového kalendáře požádáte soud.

nyjono

Je možné, že jsou myšleny úroky, které narůstají. Ty jsou součástí dluhu.