alvin

Je mi k něčemu jazyková zkouška, když mám státní občanství té země?

Asi není třeba nic dodávat.
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Ano, je ti k tomu, že se v zemi, které jsi občanem, alespoň částečně domluvíš.

Pepa25

Většinou je potřeba zkouška PRO získání občanství, ale je pravda, že některé země mají podmínky mírnější. Takže když si někdo koupí třeba maltské občanství, tak to neprokazuje, že umí anglicky nebo maltsky. Každopádně jazyková zkouška prokazuje znalost jazyka, takže slouží k tomuto prokázání.

ivzez

Např. k výuce toho jazyka (nepíšete, zda míníte cizí zemi nebo zemi, kde jste se narodil a vystudoval).

Dochy

Záleží co má být přínosem. I my standardně děláme maturitu z ČJ, případně státnice. Ale obvykle, např. v žádosti o zaměstnání, uvádíš jazyky kde jsi rodilý mluvčí a pak jazyky a jejich úrovně (příp. i s poznámkou o testech) , které jsi studoval. Předpokládá se, že rodilý mluvčí bude v daném jazyce vždy na vyšší úrovni než jakýkoli cizinec (i když jsou samozřejmě vyjímky a sám znám pár Čechů, se kterými se domluvit nedokážu)