Kelt

Je masožravá rostlina živočich, nebo rostlina?

Rostlina zůstává na místě, protože má kořeny, zvíře se pohybuje. Masožravci konzumují jiné živočichy, býložravci konzumují trávu apod. Kam tedy zařadit masožravou rostlinu? Vzpomněl jsem si na článek, který odkazoval na rostlinu nebo strom na Madagaskaru, který sní domorodce apod. Takže takový dotaz. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Masožravé nebo také hmyzožravé rostliny se řadí mezi rostliny.

"Pod pojmem masožravé rostliny (masožravky) se skrývá celá řada rodů rostlin, u kterých se vyvinula schopnost lákat, chytat a následně rozkládat kořist. Vzniklé živiny rostlina vstřebá stěnami pastí.

Masožravost se u těchto rostlin vyvinula jako odezva na živinami chudý substrát, ve kterém rostou (rašelinné mokřady, písčité, jílovité půdy a tropické deštné a mlžné lesy). Tato vlastnost jim umožňuje prosadit se oproti konkurenční vegetaci, která na těchto lokalitách strádá z nedostatku živin.

Masožravé rostliny se specializují především na lov menšího hmyzu jako jsou různí brouci, pavouci, včely, vosy, čmeláci a mouchy. Některé druhy rodu Nepenthes jsou schopny polapit i menší obratlovce.

Důležitým poznatkem je, že rostliny tuto kořist nutně nepotřebují ke svému životu. Kořist jim jen dodává další živiny, aby rychleji rostly, za předpokladu, že mají dostatek světla a tepla.

Obecně se masožravky nedoporučuje přikrmovat, protože nemůžete spolehlivě odhadnout, co je ještě pro rostlinu dobré a co už jí ublíží.

Rostliny pěstované ve venkovních podmínkách si nachytají dostatek kořisti samy."

Dále, jakým způsobem hmyz „lapají“.

http://petrd.lbcfre­e.net/index.php/ma­sozrave-rostliny

Další odpovědi
Arne1

Rostlina.
I pokud si chytne nějakého pavoučka, stále to má hořeny, listy a další charakteristické části rostlin.

Dochy

Odpověděl sis sám… Nebo jako další odpověď bys chtěl na otázku: Je rostlina rostlina?

synapse

Nejde ani tak o vnější viditelné charakteristiky, jde o složení: živočichové se skládají z živočišných buněk X rostliny se skládají z rostlinných buněk (rozdíl v přítomnosti např. chloroplastu, vakuoly). A šmitec.