zjentek

Je lyžování v českých lyžařských střediscích vyšší mocí zapovězeno všem občanům bez rozdílu?

Není tak náhodou „veřejná lyžovačka“ v Česku zapovězená mimo jiné taky všem črdelšťanům? Bo>>> https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/kvu­li-navalu-bezkaru-policie-uzavrela-vsechny-prijezdove-cesty-do-bedrichova-40347343#dop_­ab_variant=0&dop_req_­id=eqfQ1qkCk4Y-202101091426&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz …tak se raději ptám.

Ad Drap: Co je na tom zvláštního? Tak třeba fakt, že jsou zakázané vleky, zatímco srocovat se okolo nich zakázáno není. Takže lidé mohou vytvořit frontu na vlek, ale ten nepojede. Upřímně osobně na tomto principu nalézám „hodně zvláštního“, ty ne? Protože logiku by to IMHO mělo PŘESNĚ NAOPAK, vleky ať si klidně jedou, ale lidé ať mají ZAKÁZÁNO SROCOVAT SE v jejich okolí a na sjezdovkách, stejně jako kdekoli jinde. Jistá benevolence by se pak mohla projevit tak, že by se povolil určitý počet osob „na svah“, aby vleky nejeli nazdařhůh. Tak třeba Skalku ve Vřesině u Ovy a její celodenní provoz by BEZ PROBLÉMŮ „utáhlo“ cirka 7 osob, šikovně rozvržených po celý den lyžování. Větší svah, povolit více jedinců. Systém – harmonogram, pořadník, systém objednávek – toť vše, co třeba. Samozřejmě potřebný dosah a spolupráce s bezpečnostními složkami v případě nutného zásahu proti nepřizpůsobivým, kteří systém pochopit nechtějí a následný postih MNOHEM TVRDŠÍ než lockdown.

Co je dále zvláštního? Tak z jiného soudku třeba to, že črdelšťané mají stále povoleny návštěvy ve špitálech, včetně oddělení kovídků. Ale věřím, že jsou lidé, kterým na tom nic zvláštního nepřijde.

Nejlepší odpověď
Drap

Lyžování neni nikomu zakázáno. nezakázal. Zavřené jsou pouze vleky. Sjezdovky nikdo nezakázal. Co je na tom zvláštního?
Zákaz srocování platí, stejně jako dodržování rozestupů atd. Problém je pouze v tom, že policie to málo kontroluje a neuděluje dostatečné sankce.

Další odpovědi
autacek

Zapovězeno je užití lyžařských vleků a lanových drah veřejností.

Tedy nejen že se lyžovat smí, ale pokud by vlek neužívala veřejnost, patrně to omezeno není. Například budeš mít vlek vlastní, případně vlek bude užívat lyžařský klub, pak už je jen krůček od toho stát se za poplatek členem klubu na určitý čas.

Co si budeme povídat, lidi už mají plné zuby těch neustálých nekoncepčních omezení a zákazů, mimo to chtějí žít a ne přežívat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Á propos, není náhodou zapovězeno utvářet různé nadlimitní skupinky, kdy počty osob ve skupinách zákon jasně upravuje dle prostředí, kde se skupinky nacházejí? Nebo to už taky neplatí?